Hlavní obsah
Do finále se dostal zajímavý set stolku z kanystrů a židle z lavorů. Foto: archiv soutěže Recy věci

Inspirujte se recyklovanými kousky do domácnosti

Odstartovalo hlasování veřejnosti o nejpovedenější recyklované dílo letošního ročníku soutěže Recy věci a nejoriginálnější nábytek vzniklý z nepotřebných nebo oprýskaných starých kusů. Šikovní kutilové se mohou přihlášenými díly inspirovat a využít tak například nepotřebné ráfky od kol, gramofonové desky, lavory a další věci k vytvoření nových děl.

Do finále se dostal zajímavý set stolku z kanystrů a židle z lavorů. Foto: archiv soutěže Recy věci
Inspirujte se recyklovanými kousky do domácnosti

Soutěž Balakryl Recy věci byla dříve určena jen pro díla proměněná za použití některé ze série nátěrových hmot od Balakrylu. Od letošního roku už tomu tak ale není a soutěž je nezávislá.

Do letošního ročníku je přihlášeno 27 působivých kousků, které se mohou stát skvělým příkladem, jak efektivně recyklovat staré harampádí.

Praktickým kouskem je šatní stěna s názvem Cesta za poznáním. V užších nominacích je stolek z ráfku od kola.

Foto: archiv soutěže Recy věci

V již šestém ročníku soutěže je možné na webu hlasovat i pro nejlepší kutilská díla. Hlavní cena bude i letos patřit výrobku, který získá nejvíc hlasů.

Zleva: nábytkový kousek s názvem RPM zaujme milovíky vinylových desek. Pozoruhodná je i renovovaná dětská židlička s názvem Houpy kroupy zkombinovaná s houpacím podnožím.

Foto: archiv soutěže Recy věci

V Praze a Brně proběhly v červnu dva dvoudenní workshopy, kde nadšení kutilové vytvořili svá originální díla. S přetvářením starých věcí na nové jim pomáhali profesionální ekodesignéři Antonín Wenzel a Marian Lacek.

Umělecky zdařilými kousky jsou němý sluha jméname František a nevšední vinný stolek.

Foto: archiv soutěže Recy věci

Recyklovaný nábytek se skvěle hodí do interiérů zařízených ve volnomyšlenkářském boho stylu nebo do industriálně laděných prostor, kde drobné nedokonalosti působí jako žádoucí estetický prvek.

Do užších nominací se odtala i drátěná židlička (vlevo). Zajímavě zrenovované jsou i dvoubarevné židle Kryla.

Foto: archiv soutěže Recy věci

V listopadu budou nejzajímavější výrobky nabídnuty k prodeji na benefiční aukci, ostatní budou vydraženy elektronickou cestou. Výtěžek obdrží pražské vzdělávací centrum Tereza, které učí děti a studenty chránit životní prostředí.

Stolek na víno je hodně dekorativním kouskem.

Foto: archiv soutěže Recy věci

Hlasování o nejlepší proměnu na stránkách soutěže končí 31. října. Autor kousku, který získá nejvyšší počet hlasů, získá odměnu 20 000 Kč a možnost podílet se na dalším ročníku soutěže, už jako zkušený člen odborné poroty.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků