Hlavní obsah
Hydromasážní panel Jet Glass (17 990 Kč) má čelní plochu z mléčně bílého skla, rozměry 27 x 150 cm, velkoformátovou hlavovou sprchu s růžicí o rozměru 20 cm, osm naklápěcích masážních trysek, ruční sprchu a také termostat. Foto: RAVAK (2x)

Hydromasážní panel jako nezbytná součást moderní koupelny

V moderní koupelně je dnes hydromasážní sprchový panel už samozřejmostí. Představuje nejen designový prvek sprchového koutu, ale zároveň poskytuje možnost, jak si čas strávený v koupelně více užít.

Hydromasážní panel Jet Glass (17 990 Kč) má čelní plochu z mléčně bílého skla, rozměry 27 x 150 cm, velkoformátovou hlavovou sprchu s růžicí o rozměru 20 cm, osm naklápěcích masážních trysek, ruční sprchu a také termostat. Foto: RAVAK (2x)
Hydromasážní panel jako nezbytná součást moderní koupelny

Sprchový panel proti klasické baterii nabízí výběr proudu vody nejen z ruční a hlavové sprchy, ale i z bočních spršek.

Panel lze zvolit v trendovém stříbrném, efektním dřevěném nebo čistě bílém dekoru a získat tím perfektní soulad s obkladem interiéru.

Hlavová sprcha RainshowerR F-Series 15 (130 386 Kč) má vrchní díl s dvoucestným přepínačem (26 834 Kč), ruční sprchu Power&SoulR Cosmopolitan 160 (5663 Kč), termostat Grohtherm F (8712 Kč), ovládání k termostatu Grohtherm F. Cena 19 467 Kč.

Foto: GROHE

Najdeme ho buďto samostatně namontovaný na stěně sprchového koutu, nebo jako součást sprchového boxu. Sprchové panely obvykle dělíme podle způsobu montáže, materiálu a vybavení – zejména baterií.

Způsoby instalace

Montáž na stěnu

Jde o nejběžnější praxi. Nejen při tomto způsobu montáže je zásadní výběr místa. Odborníci nedoporučují instalaci panelu přímo proti dveřím sprchového koutu. V případě jejich netěsnosti by mohlo dojít k prosakování vody.

Sprchový nástěnný panel Soul 200, 210x1500mm (32 590 Kč) je z barevného kompozitu Aluminium nebo akrylátu (bílá barva), je určen na stěnu. Ovládací prvky panelu jsou na boku, čímž je možno využít celé přední plochy panelu pro větší masážní trysky.

Foto: SAPHO

Montáž do rohu

Je vhodná hlavně pro čtvrtkruhové a čtvercové sprchové kouty.

Pod omítku

Takto se instalují luxusnější hydromasážní panely. Působí kompaktně a skvěle do sprchového koutu zapadnou.

Druhy materiálu

Sprchový panel si vybíráme i podle materiálu, ze kterého je vyroben, což souvisí s jeho cenou. I když nelze zavrhnout žádný materiál jen proto, že je levnější.

Sprchový panel Senza New s nástěnnou pákou (11 979 Kč), v. 153 cm, š. 25 cm.

Foto: Sanjet

Panely vyrobené z akrylátu jsou cenově nejdostupnější. Výhodou je jednoduchá údržba.
Panely z nerezové oceli s leštěným nebo s matným povrchem patří do vyšší třídy sprchových panelů.

Sprchový kout s panelem zabudovaným pod omítkou, vybavený novým modulem F-digital Deluxe (od 130 000 Kč), který zaplní prostor barevným světlem nebo příjemnou párou se zvukem oblíbené hudby – popřípadě vším najednou.

Foto: GROHE

Hliník zastupuje všechny cenové kategorie. Panely z tropického dřeva nebo skla jsou nejluxusnější, ale i finančně nejnáročnější. Tvary panelů, ať už jednoduché, elegantní či téměř futuristické, vybíráme zejména podle stylu koupelny.

Stavební připravenost

Stavební připravenost je stejně důležitá jako umístění panelu. Jde především o přívod teplé a studené vody.

Sprchové masážní panely jsou osazeny masážními tryskami v různých počtech, hlavovou sprchou, ruční sprchovou hlavicí a některé také sprchovou vodovodní baterií.

Hydromasážní panel Jet Inox (19 990 Kč) je nerezový, o rozměrech 26 x 161 cm, má hlavovou a ruční sprchu a funkci „vodopád“. Je vybaven termobaterií s dětskou pojistkou, která při hydromasáži zajišťuje bezpečí a komfort.

Foto: RAVAK

Baterie panelů

Ve sprchových masážních panelech se používají dva druhy baterií. Mechanické neboli směšovací a termostatické baterie. Oba typy mají své výhody.

Idesk sprchový panel z bíle lakovaného skla má rozměry 1550 x 250 mm (13 990 Kč). V jeho těle je z boku zabudovaná baterie včetně ventilů pro volbu režimu sprchování. Panel je určen pro montáž na rovnou stěnu.

Foto: SAPHO

Mechanické baterie jsou odolné, dobře snášejí tvrdou vodu, nečistoty i výkyvy v tlaku vody. Najdeme je v panelech všech cenových relací.

Sprchový panel Dedra s nástěnnou pákou (18 029 Kč), v. 137 cm, š. 25 cm.

Foto: Sanjet

Termostatické baterie zase nabízejí stálou teplotu vody, takovou, jakou si nastavíme. Mají pojistku zabraňující dětem i seniorům opařit se horkou vodou.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Naproti tomu jsou citlivější na tlak a tvrdost vody. I když tvrdost lze vyřešit montáží patřičných filtrů vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků