Hlavní obsah
Nudné stolování oživíte mísou, která připomíná zčeřenou vodu po vhození libovolného předmětu. Foto: Novinky.cz, Black By Design

Doplňky připomínající vylitou barvu jako inspirace pro bytový design

Pokud hledáte tipy, jak dostat do interiéru celkem nenuceně více barev, zkuste se nechat inspirovat akční malbou a interiérovými doplňky, které imitují cákance či vylitou barvu. Prostor tak nápaditě oživíte a dodáte mu mladistvý šmrnc.

Nudné stolování oživíte mísou, která připomíná zčeřenou vodu po vhození libovolného předmětu. Foto: Novinky.cz, Black By Design
Doplňky připomínající vylitou barvu jako inspirace pro bytový design

Za pozornost stojí stolní lampičky, jejichž podstavec je inspirován samotnou barvou. Stínítko pak připomíná stejnobarevný kbelík. Jde o kousky, které skvěle zapadnou do dětských pokojů a obecně do prostorů mladších generací.

Vytvořit si je můžete i ponořením objektů do barev vhodných pro daný typ materiálů. Barvu pak nechte volně stékat, aby vytvořila nepřesnosti, které jsou rozhodně  žádoucí.

Vylití barvy připomenou nápadité lampy i jednoduché Matrjošky.

Foto: Beacon Lighting, Etsy

Interiér si můžete podobně dekorovat i sami. Je k tomu třeba ale trocha uměleckého citu a odvahy. Vyplatí se sladit barevné tóny a vsadit buď na výrazné syté tóny, nebo naopak na pastelové. Na stěnách nechte vyznít tahy štětcem i vzniklou strukturu.

Při výmabě se můžete nechat inspirovat vinylovou tapetou.

Foto: Pixers

Pokud jste v dekorování opatrnější, volte doplňky, které je možné podle nálady vyměnit. Interiéru dodají šmrnc a nejsou nijak zavazující. Nemusíte se tak bát hodně výrazných barev a vzorů.

Kousky s motivem zčeřené vodní hladiny můžete kombinovat s batikovanými látkami, které mohou efekt umocnit.

Zčeřenou hladinu můžete obivovat i jako motiv na polštářích.

Foto: In-Spaces

Stolování zpestří lehké silikonové mísy imitující šplouchnutí barev. Stanou se výrazným a dominantním solitérem. Díky nízké hmotnosti se skvěle hodí i pro přenášení pokrmů z interiéru do exteriéru.

Silikonové misky připomínající barevnou tekutinu jsou lehké a odolné.

Foto: Novinky

Na stěnách uplatníte obrazy s motivem kapky nebo vodní hladiny. Ty mohou na první pohled připomínat i královskou korunu a dodají prostoru na zajímavosti. Podobné obrazy si můžete nechat vytvořit na zakázku i z vlastních fotek.

Žblunknutí se může v interiéru objevit i jako obrazová dekorace, kterou seženete v hobby marketech.

Foto: Novinky

Tyto typy doplňků vnesou do prostoru dojem svěžesti a kreativity, nejlépe se hodí do interiérů zařízených v bohémském a etno stylu. Zapadnou i do prostor zařízených ve stylu pop-art a do všech kreativně řešených dětských pokojů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků