Hlavní obsah
Ten, kdo může, bydlí v létě na zahradě, oblíbené jsou zejména rodinné oslavy, kde nechybí grilované pochoutky. Foto: BONAMI

Co nesmí chybět na zahradní párty

Letní zahrada je oblíbeným místem pro pořádání odpoledních párty a večírků, ke kterým patří osvědčené grilování.

Ten, kdo může, bydlí v létě na zahradě, oblíbené jsou zejména rodinné oslavy, kde nechybí grilované pochoutky. Foto: BONAMI
Co nesmí chybět na zahradní párty

K zahradní párty patří nejen stůl a dostatek židlí, ale i výzdoba, jako jsou girlandy a lampióny v různých barvách, lucerny a svíčky proti hmyzu.

Podle počtu pozvaných hostů pak odpovídající množství talířů, hrnků, misek, sklenic a nezbytných ubrousků.

Je jen na nás, dáme-li přednost porcelánu, plastu, či papíru. Vhod přijdou i termoboxy pro chlazení nápojů.

Zahradní slavnost má být veselá. K tomu přispívá nejen modrobílý porcelán Althea Nova, ale i barevná výzdoba.

Foto: LUXURY TABLE

V parném létě oceníme pergolu či slunečník, které nás i jídlo ochrání před žhnoucím sluncem. A protáhne-li se slavnost do večerních hodin, poslouží nám jednoduché osvětlení.

Nápojové sklo Strahl® je výrobek z polykarbonátu -materiálu, který je stejně elegantní jako sklo na pohled i na dotek, vhodný do myčky a mikrovlnky.

Foto: PREMIUM GASTRO

Porcelán, nebo papír?

Porcelánový, keramický nebo skleněný servis použijeme v případě, že jsme pozvali jen pár přátel a oslava se koná na terase, odkud je blízko do kuchyně k myčce.

Na zahradní párty s grilováním zveme obvykle více kamarádů a účastní se jí i celá rodina.

Sklenice Mason (120 Kč) se šroubovacím víčkem a otvorem na brčko je jako stvořená pro venkovní použití na pikniky, zahradní slavnost či letní párty.

Foto: FLUFFY OAK

Floral Fiesta papírové talíře, 12 kusů v balení, x 22 cm, 150 Kč. Foto autor|

Foto: FLUFFY OAK

A tady už se vyplatí pořídit si papírové nádobí na jedno použití. K dostání jsou bílé nebo jednobarevné tácky a kelímky, ale i spousta různých vzorů a barev pro děti i dospělé. Ceny se pohybují od pár haléřů za kus.

Smoby piknikový koš (349 Kč) se známou myškou Minnie má dvě víka, pevné madlo a obsahuje šálky, hrnky, talíře a příbory, konvičku na mléko, cukřenku a koláčky. Děti si tak budou na pikniku připadat jako dospělí.

Foto: PRODĚTI.CZ

Červený stojan na nože (740 Kč) a barevné nože z nerezavějící oceli v různých velikostech (od 210 Kč) v barvách žluté, zelené, mátové, růžové a červené.

Foto: BRABANTIA

Zajímavé jsou i série kelímků, talířků a ubrousků v jednom dezénu. Na stole vypadají dobře a hlavně druhý den nemáme práci s mytím nádobí. Papír má další velkou výhodu - je ekologický a zlikvidujeme ho v kamnech nebo na ohni.

Totéž platí pro plastové nádobí. Jednorázové kelímky, talířky a dokonce i příbory jsou za dostupné ceny. Ale pozor, použité plastové nádobí nepatří do ohně, ale do kontejneru s plastem.

Papírová pruhovaná brčka různých barvách 1 kus/5 Kč).

Foto: FLUFFY OAK

Termobox Kängabox®Trip (1990 Kč) je spolehlivým společníkem na venkovní grilování a výlety, zaujme svým designem a výběrem z deseti moderních barev.

Foto: PREMIUM GASTRO

K dostání je i dražší nádobí z omyvatelného plastu, a dokonce kvalitní nádobí z polykarbonátu, nezničitelného materiálu, který navíc vypadá jako sklo, a je vhodné do myčky a mikrovlnky.

Tyto sady barevného i čirého nádobí lze běžně používat, zato ceny už jsou vyšší. Jejich výhodou je, že se takové nádobí nerozbije.

Kolekce Lina Floral od (jednotlivé kusy od 270 Kč) se hodí pro komorní posezení s rodinou.

Foto: LUXURY TABLE

V horkém létě máme rádi chladnější nápoje. K tomu nám poslouží termobox nebo vyjímatelná vložka či obal do džbánu, které dáme předem zamrazit.

Pruhované papírové kelímky v různých barvách, 10 kusů v balení, 450 ml, 140 Kč.

Foto: FLUFFY OAK

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků