Hlavní obsah
Nový designový kousek umožní jednoduché praní i žehlení nejen pánských košil. Foto: Profimedia.cz

Chytrá pračka spojená se žehličkou jako ideální spotřebič pro svobodné muže

Designérka z Jižní Koreje Jiyeun Yoonová přišla s úžasným nápadem pro svobodné muže. Navrhla pro ně chytrou pračku, která dokáže prádlo vyprat a rovnou ho i vyžehlit. Jde o spotřebič určený předně do domácností pracovně vytížených lidí, kteří nechtějí ztrácet čas péčí o prádlo.

Nový designový kousek umožní jednoduché praní i žehlení nejen pánských košil. Foto: Profimedia.cz
Chytrá pračka spojená se žehličkou jako ideální spotřebič pro svobodné muže

Pračka, která je zatím jen designovým konceptem, je podle serveru Yanko Design inspirována klasickým toustovačem. Do něj se toast vloží a poté vyjede hotový a rovnou připravený ke konzumaci.

Podobně to funguje i u pračky. I do ní uživatel umístí prádlo, odkud si ho pak může rovnou vzít na sebe. Bude totiž nejen vyprané a usušené, ale také vyžehlené.

Košili umístíte na věšák a necháte ji sjet do pračky.

Foto: Profimedia.cz

Spotřebič umožňuje spustit praní, sušení i žehlení na jeden stisk tlačítka. Oděvy mohou být zavěšeny na dva různé věšáky. Na věšáku typu A se perou kalhoty, sukně, košile, trička, halenky a svetry. Věšák typu B je určený pro drobnější kusy oděvu, jako jsou kravaty, spodní prádlo nebo ponožky.

Oblečení je třeba celkem důsledně umístit na závěsný systém. Tak, jak chceme, aby bylo vyžehleno.

Foto: Profimedia.cz

Designérka pro agenturu Ferrari uvedla, že ji k navržení tohoto spotřebiče inspirovali její známí. Stále více lidí je podle ní hodně pracovně vytížených, po příchodu domů se ještě navíc musejí potýkat s domácími pracemi.

Navrhovaný spotřebič umožňuje vyprání a vyžehlení takového objemu prádla, které je potřebné pro oblečení se do práce.

Z pračky si můžete pracovní kočili po vyprání rovnou obléct.

Foto: Profimedia.cz

Vzhledem k účelu i k tomu, že je rozvoj tohoto spotřebiče teprve v začátcích, nejde o pračku určenou pro praní prádla o velkém objemu, například pro celou rodinu.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Jde ale o vítanou chystanou pomůcku do domácností lidí, kteří žijí single nebo mají stísněné byty, ve kterých není příliš místa pro žehlicí prkno, žehličku, pračku a sušičku zároveň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků