Hitem je kombinace metalických kousků s mramorem, ideálně se zeleným nebo s bílým carrarským. Tato kombinace je známá ze zámků, kde se na vybavení nešetřilo, a působí proto neobyčejně luxusním dojmem. Zlaté příbory pak budou působit ještě dražším dojmem.

Příbory ve zlatě se skvěle hodí k jednoduchému severskému stylu.

Příbory ve zlatě se skvěle hodí k jednoduchému severskému stylu.

FOTO: Beaumonde, Garden Trading

Trendem je i používání úplně obyčejných materiálů, které působí naopak kontrastním dojmem a nechají vyniknout kráse a lesku příborů. Může jít třeba o běžné prostírání z rákosu nebo z bambusu, lněný ubrus apod.

Dekorované příbory nechte vyniknout na jednoduchém ubruse s klasickým servisem. K minimalističtějším kouskům můžete volit pestřejší ubrus i zdobený servis.

Dekorované příbory nechte vyniknout na jednoduchém ubruse s klasickým servisem. K minimalističtějším kouskům můžete volit pestřejší textil i zdobený servis.

FOTO: Creative Tops, Ginger Ray

Hitem jsou i příbory v měděném provedení, případně v černé barvě. Efektně působí i duhové příbory, které jsou ale náročnější na kombinování se servisem. Ten by měl být jednobarevný a bez zbytečných dekorativních prvků.

Klasické stříbrné příbory sice zůstávají klasikou, ta ale nikoho příliš neohromí.

Kuchyň můžete dekorovat i tématickou tapetou a dalšími kuchyňskými pomocníky ve zlatém provedení.

Kuchyň můžete dekorovat i tematickou tapetou a dalšími kuchyňskými pomocníky ve zlatém provedení.

FOTO: Mindthegap

Pokud chcete mít domácnost zařízenou podle posledních trendů, vsaďte i na zmíněné kousky z mramoru. V kuchyni volte třeba police z bílého mramoru na kožených páscích, které budou se zlatým kuchyňským náčiním skvěle ladit. Jsou sice nákladnější a těžší, ale vysoce efektní a vydrží věky.

Může se vám hodit na Zboží.cz: