Kolo se letos například stalo inspirací pro vznik velkého světelného objektu vystaveného na letošním největším designovém festivalu Designblok. Jeho vznikem vzdali tvůrci hold mnohonásobnému vítězi Tour de France. Tvořený je ze skutečných bicyklových rámů.

Světelný objekt Armstrong od Filipa a Lukáše Houdkových z Glassbrothers je inspirován biciklovými rámy a poctou cyklistovi Lanci Armstrongovi.

Světelný objekt Armstrong od Filipa a Lukáše Houdkových z Glassbrothers je inspirován bicyklovými rámy a je poctou cyklistovi Lanci Armstrongovi.

FOTO: Novinky

Ne všechny kousky inspirované cyklistikou jsou uměleckými díly. I tak ale mohou zafungovat jako vtipné oživení jinak obyčejného a všedního interiéru. Uplatní se i v obývacích pokojích, kuchyních a jídelnách.

V kuchyni uplatníte stylový kráječ na pizzu.

V kuchyni přijde vhod stylový kráječ na pizzu.

FOTO: Yellow Octopus

Z nepotřebných kol mohou šikovní domácí kutilové vytvořit stylové barové stoličky nebo lampy. Vyplatí se respektovat patinu starých objektů a nechat ji plně vyznít. Takové kousky pak skvěle zapadnou do industriálních, brutalistních a loftových interiérů.

Ze starých kol znikne i industriální lampa nebo stolička.

Ze starých kol vznikne i industriální lampa nebo stolička.

Jednoduše můžete domov doladit i menšími objekty s motivy kol. Může jít o talíře, hrnečky, utěrky nebo polštáře. Podpoříte tak celkový dojem z perfektně sladěného interiéru a stylově prostor propojíte.

Interiér můžete doladit stylovou zarážkou nebo hrnky s potisky.

Interiér můžete doladit stylovou zarážkou nebo hrnky s potisky.

FOTO: Melody Maison, Design Gift Shop, Creative Tops

V interiéru může jako dekorace zafungovat i samotné oblíbené kolo. Stačí ho umístit na decentní minimalistický věšák a vytvoříte tak stylovou dekoraci, která bude bezpochyby dominovat celému prostoru.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: