Při hledání projektu se majitelé inspirovali domem přátel, který si ale ještě více přizpůsobili vlastním představám. Když byl dům v roce 2011 postavený, k jeho vybavování si přizvali designérku Petru Slavíkovou.

Základem barevnosti celého domu byly ořechové interiérové dveře s javorovými pásky.

Základem barevnosti celého domu byly ořechové interiérové dveře s javorovými pásky.

FOTO: Vojtěch Herout

Nejprve společně řešili celkový koncept domu – vybírali podlahy, dveře, kuchyň, pojetí krbu, zábradlí na schodišti – prostě vše, co úzce souvisí se stavbou a významně ovlivňuje celý interiér domu.

Manželé měli od začátku jasnou představu o kombinaci barev a materiálů.

Manželé měli od začátku jasnou představu o kombinaci barev a materiálů.

FOTO: Vojtěch Herout

Základem barevnosti celého domu byly ořechové interiérové dveře s javorovými pásky a vinylová podlaha v javorovém dřevodekoru procházející téměř celým domem. V zádveří a technických místnostech je šedá dlažba, v pokojích jsou celoplošné koberce, na schodišti pak mořené dřevo.

Kuchyň chtěla paní domu pojmout hlavně prakticky a jednoduše. Zajímavým prvkem je dřevěné obložení celé čelní stěny.

Kuchyň chtěla paní domu pojmout hlavně prakticky a jednoduše. Zajímavým prvkem je dřevěné obložení celé čelní stěny.

FOTO: Vojtěch Herout

Od návrhu k realizacím

První návrhy jsou z konce roku 2011, nejprve vznikala kuchyň s jídelnou a s obývacím pokojem. Majitelé kuchyň pojali jednoduše a prakticky. Obývací část se ladila déle, protože bylo třeba najít vhodnou kompozici pro rozložení nábytku na TV stěně. Všechen nábytek je vyráběn na zakázku, většinou z lamina s lakovanými čílky, na několik stěn byla aplikována betonová stěrka.

Důležitou roli v interiéru hrají svítidla. Světlo na stěně se obléklo do betonové stěrky, na stropě jsou 3 kruhová svítidla z opálového skla. Nejdekorativnějším kouskem je stojací lampa.

Důležitou roli v interiéru hrají svítidla. Světlo na stěně se obléklo do betonové stěrky, na stropě jsou 3 kruhová svítidla z opálového skla. Nejdekorativnějším kouskem je stojací lampa.

FOTO: Vojtěch Herout

Originálním kouskem je nejen konferenční stolek, ale také veškerý další nábytek, který byl v domě zhotoven podle designérčina autorského návrhu. Celkové minimalističtější pojetí dotvářejí japonské stěny, které prostor zútulňují. Pečlivý výběr osvětlení zaručil světelnou náladu v pokoji.

V další fázi, tedy počátkem roku 2013, se začalo pracovat na dětských pokojích. Každé dítě mělo o svém pokoji svoji představu, kterou designérka dotáhla a rozvinula. V obou pokojích jsou dominantní na míru vyrobené velkoformátové tapety.

Chlapecký pokoj je laděn v tónech ořechu, švestkově modré a akcentní žluté. Prostorný a světlý pokoj včetně velkého pracovního stolu nabízí široké možnosti využití.

Dominantou chlapeckého pokoje je fototapeta s letadlem. Postel s polohovacím roštem poskytuje pohodlné a zdravé spaní, rohový psací stůl nabízí prostor pro práci i pro hru. Předností pokoje je velký a nezastavěný prostor.

Dominantou chlapeckého pokoje je fototapeta s letadlem. Postel s polohovacím roštem poskytuje pohodlné a zdravé spaní, rohový psací stůl nabízí prostor pro práci i pro hru. Předností pokoje je velký a nezastavěný prostor.

FOTO: Vojtěch Herout

Barevnost dívčího pokoje je velmi jemná, pudrově zelená barva je doplněna magentou, celý pokoj je vybaven bílým lakovaným nábytkem, celkovou atmosféru podtrhují svítidla z opálového skla. V roce 2015 se začalo s návrhy ložnice a šaten.

Na větší bílou postel v dívčím pokoji plynule navazuje velkoryse pojatý pracovní kout. Na zdi za postelí je fototapeta vyráběná na míru.

Na větší bílou postel v dívčím pokoji plynule navazuje velkoryse pojatý pracovní kout. Na zdi za postelí je fototapeta vyráběná na míru.

FOTO: Vojtěch Herout

Decentní kompozici ložnice tvoří manželská postel s menšími úložnými prostory a toaletní stolek s kulatým zrcadlem, dominantou je opět tapeta. Postel je vybavena kvalitními matracemi a polohovacími rošty. Barevnost ložnice dokonale ladí s dalšími prostory v domě.

V ložnici měla původně být velká knihovna, nakonec zůstaly jen menší úložné prostory. Ložnici zdobí svítidlo Pirce od Artemide a tapeta Riverside od firmy Casadeco.

V ložnici měla původně být velká knihovna, nakonec zůstaly jen menší úložné prostory. Ložnici zdobí svítidlo Pirce od Artemide a tapeta Riverside od firmy Casadeco.

FOTO: Vojtěch Herout

Petra Slavíková
Nabízí kompletní služby interiérového designéra, a to od poradenství, návrhů dispozičního řešení, 3D grafických návrhů přes technické výkresy, dekoratérské služby až po zajištění realizace na klíč. Návrhy soukromých i komerčních prostor. Jednotlivé služby lze sjednat podle individuálních potřeb a libovolně je upravovat.

Lucie Martínková, www.modernibyt.cz