Nejoblíbenějšími kousky jsou organizéry v teplých metalických barvách. Ty dodají interiéru na hřejivosti a útulnosti. Můžete je směle kombinovat s kůží, bílým carrarským mramorem nebo se dřevem. V kuchyni na ně můžete zavěsit recepty, utěrky, kuchyňské náčiní i koření.

Velkým hitem je v současné době kombinování měděné, zlaté a bronzové barvy.

Velkým hitem je v současné době kombinování měděné, zlaté a bronzové barvy.

FOTO: Present Time

Organizéry se uplatní i v kancelářích, kde mohou sloužit třeba na vzkazy od zaměstnanců. Často jsou využívány také jako takzvaný „mood board” neboli nástěnka, která svědčí o náladě, inspiracích a estetickém cítění svého tvůrce.

Organizér oceníte i při rekonstrukci interiéru. Věšet si na něj můžete oblíbené fotky nábytku a interiérů a kombinovat je s barevnými kartičkami v tónech, které chcete použít. Celkový obrázek vám pak ukáže, jak by objekty působily dohromady a umožní vám se vyvarovat kombinací, které nejsou vhodné.

Kovovým nástěnkám vévodí zpravidla jedna, maximálně dvě dominantní barvy.

Kovovým nástěnkám vévodí zpravidla jedna, maximálně dvě dominantní barvy.

FOTO: Black By Design (2x)

Nástěnky jsou obvykle k vidění vyzdobené v jednotném tónu nebo v kombinacích, které působí vysoce harmonicky, nebo naopak kontrastně. Jde vlastně o dekorativní mozaiku složenou z mnoha různorodých částí, které ale mají zpravidla vždy něco společného, ať už jde o ztvárnění, motiv nebo barevnost.

Metalický povrch organizérů nejlépe vynikne na tmavším kontrastním pozadí.

Metalický povrch organizérů nejlépe vynikne na tmavším kontrastním pozadí.

FOTO: Ikea

Kovové nástěnky se na stěny uchycují klasicky za pomocí šroubů a hmoždinek. Je třeba počítat s tím, že jde o objekty, které mají spíš dekorativní účel, obecně tak neslouží k zavěšování těžkých a objemných předmětů.

Nástěnku se vyplatí sladit s odtatními dekoracemi a policemi na stěnách.

Nástěnku se vyplatí sladit s ostatními dekoracemi a policemi na stěnách.

Organizéry si jistě oblíbí předně ti, kdo mají kreativního ducha a rádi se do výzdoby interiéru zapojí. Výhodou těchto dekorativních kousků je, že jejich podobu můžete obměňovat, nemusíte tak mít stále stejný interiér.