Nábytek v bruselském stylu (název získal po úspěchu československé expozice na EXPO 58 v Bruselu a stal se legendou) stejně jako křesla od designéra Jindřicha Halabaly – to jsou kousky z obýváků našich babiček a prababiček.

Dnes se objevují v designových kavárnách, ale i v obytných prostorech. Jsou znakem dobrého vkusu a časem prověřené kvality.

Křeslo Amelia má extra široký sedák ve výšce 45 cm, v bytě ho lze přesunovat na mosazných kolečkách. Cena 21 000 Kč.

Křeslo Amelia má extra široký sedák ve výšce 45 cm, v bytě ho lze přesunovat na mosazných kolečkách. Cena 21 000 Kč.

Jednoduchý stolek a židle Pitch, které směle nahradí klubová křesílka. Jsou měkké, pohodlné, subtilní a nápaditě prošité. Velikost 45 x 56 x 81 cm, cena od 5657 Kč.

Jednoduchý stolek a židle Pitch, které směle nahradí klubová křesílka. Jsou měkké, pohodlné, subtilní a nápaditě prošité. Velikost 45 x 56 x 81 cm, cena od 5657 Kč.

FOTO: Triant

Milujeme ale i kouzlo útulného domova, jež reprezentuje anglický styl. Sofa a křesla mají kvalitní potahové látky s dekorem jemného proužku či kostky, nechybějí opěrky a široké sedáky.

Jemný proužek a kostka patří k anglickému stylu. Křeslo Williamewan je velmi pohodlné, potah vlna. Rozměry 75 x 83 x 86 cm, cena 26 190 Kč.

Jemný proužek a kostka patří k anglickému stylu. Křeslo Williamewan je velmi pohodlné, potah vlna. Rozměry 75 x 83 x 86 cm, cena 26 190 Kč.

Pohodlné kožené křeslo a knihovna na dosah ruky, to je ráj pro knihomoly. Nábytek lze seskládat do sestav různých velikostí, materiál březové dřevo.

Pohodlné kožené křeslo a knihovna na dosah ruky, to je ráj pro knihomoly. Nábytek lze seskládat do sestav různých velikostí, materiál březové dřevo.

FOTO: Boknas

K evergreenům patří ušáky s opěrkami hlavy i po stranách, takže se v nich dá v klidu zdřímnout. Dědí se často z generace na generaci, mají mohutnou kostru a vyžadují volný prostor.

Sluší jim místo v blízkosti knihovny, v obývacím pokoji pod stojací lampou nebo u krbu.

Československé retro se cení, původní originály designéři s citem renovují. Zde křesla ze 60. let. Cena 9000 Kč/kus.

Československé retro se cení, původní originály designéři s citem renovují. Zde křesla ze 60. let. Cena 9000 Kč/kus.

FOTO: Fler (3x)

Navrat ušáků je tady! Jsou krásné, komfortní a pohodlné. Můžeme v nich číst, plést v zimě svetry, odpočívat. Opět 60. léta, po profesionální renovaci, cena 14 985 Kč.

Návrat ušáků je tady! Jsou krásné, komfortní a pohodlné. Můžeme v nich číst, plést v zimě svetry, odpočívat. Opět 60. léta, po profesionální renovaci, cena 14 985 Kč.

Skořepinové křeslo s názvem Brusle je legendou.Nábytek po kompletní renovaci, cena 14 430 Kč.

Skořepinové křeslo s názvem Brusel je legendou. Nábytek po kompletní renovaci, cena 14 430 Kč.