Jak podotýkají například redaktoři z britského webu The Sun, dům je tak malý, že musí být určitě jedním z nejmenších v zemi.

Dům působí vedle standardně velkého domu v sousedství jako jeho mladší bratr.

Domek působí vedle standardně velkého domu v sousedství jako jeho mladší a menší bratr.

FOTO: Profimedia.cz

Domeček, který má - technicky vzato - přízemí a obyvatelné podkroví, se objevil před několika dny na internetové aukci nemovitostí s vyvolávací cenou v přepočtu zhruba 300 000 korun. Ovšem nový majitel se do něj musel natolik zamilovat, že za něj nakonec vysázel rovný čtyřnásobek. Stavení tak bylo prodané okamžitě, přes noc.

V útulně působícím interiéru se návštěvník necítí až tolik těsně díky dobře zvoleným barvám.

V útulně působícím interiéru se návštěvník necítí až tak stísněně díky dobře zvoleným barvám.

FOTO: Profimedia.cz

Přízemí tvoří pouze dvě místnosti. Hlavní, v níž je propojen obývací pokoj s kuchyní, pak už jen koupelna s toaletou. Hlavní místnost má rozměry 5 x 3 m a koupelna 3 x 2 m.

Kuchyň je uspořádaná do písmene U, podařilo se do ní zakomponovat nejenom veškeré potřebné zařízení pro vaření, ale navíc i pračku.

Kuchyň je uspořádaná do písmene U, podařilo se do ní zakomponovat nejenom veškeré potřebné zařízení pro vaření, ale navíc i pračku.

FOTO: Profimedia.cz

Nad přízemím je miniaturní obytné podkroví, které slouží jako ložnice. Ta má rozměry 3,7 x 2,5 m. Autoři z britského webu k tomu poznamenávají, že ložnice je jen o pouhopouhou polovinu palce (tedy 1,27 cm) delší než stůl na snooker (kulečníková hra).

V miniaturní koupelně se muselo počítat s každým milimetrem.

V miniaturní koupelně se muselo počítat s každým milimetrem.

FOTO: Profimedia.cz

Interiér domku byl v době prodeje zařízen v kombinaci bílé a šedé barvy, která jej nenápadně opticky zvětšovala. Pro oživení byla v hlavní místnosti přidána ještě světle žlutá, v ložnici a koupelně pak růžová.

Do podkroví se vešla tak akorát postel a malá knihovnička. Prostory po stranách za záclonkou slouží k ukládání věcí.

Do podkroví se vešla tak akorát postel a malá knihovnička. Prostory po stranách za záclonkou slouží k ukládání věcí.

FOTO: Profimedia.cz