Rodinný příbytek, který sestává kromě samotné boty i z bungalovu, jenž k ní těsně přiléhá, lze využít k trvalému bydlení. Majitel jej zatím nabízí k pronájmu, a to v přepočtu za 30 tisíc korun na měsíc.

K domu těsně přiléhá nenápadný bungalov.

K domu těsně přiléhá nenápadný bungalov.

FOTO: Profimedia.cz

Celková vnitřní plocha podlah neotřele vyhlížejícího objektu činí 66 čtverečních metrů.

Dům má koupelnu, kuchyň a dvě velké místnosti. Jeden z pokojů je v již zmiňovaném bungalovu, který je uzavřen plechovou střechou, v botě je druhý z pokojů, v místě podpatku je uložena kuchyň. Odtud stoupá červeně natřené schodiště. Vede až na střechu, kde ústí do maličké mansardy s terasou. Dům v nejvyšší části boty měří něco málo přes 10,5 metru.

Zajímavostí je, že část ve tvaru boty je prakticky bez oken. Podle autora by mohla být využívána napříkald jako ateliér.

Zajímavostí je, že část ve tvaru boty je prakticky bez oken. Podle autora by mohla být využívána například jako ateliér.

FOTO: Profimedia.cz

V celém interiéru lze objevit vlastnoručně a na zakázku vyráběné prvky, jako například mozaikovou podlahu. Českého diváka ovšem na první pohled poněkud zarazí způsob zacházení s vlnitým plechem. Navzdory očekávání jej majitel a stavitel domu neupotřebil v exteriéru, ale naopak jím obložil stěny v interiéru, a to jak v bungalovu, tak v kuchyni a prakticky v celé schodišťové šachtě nad ní. Stěny a strop spodní části boty jsou pak obloženy deskami z překližky.

Mozaiková podlaha je všude v celém domě. V přízemí, odkud stoupá červené schodiště na střechu domu je kuchyň.

Mozaiková podlaha je v celém domě. V přízemí, odkud stoupá červené schodiště na střechu domu, je kuchyň.

FOTO: Profimedia.cz

Charakter dřevěných prvků v domě, ať již to jsou dveře, okna, nábytek nebo schody v bungalovu, je v silně rustikálním stylu. Některé prvky byly zcela očividně zachráněny z některé z okolních stodol či jiných hospodářských stavení.

Českého diváka může zarazit využití vlnitého plechu na obklady v interiéru. Dům je ovšem v drtivé většině postaven z recyklovaného, nebo rovnou darovyaného materiálu. Jinými slovy, autor musel prostě stavět z toho, co zrovna měl.

Českého diváka může zarazit využití vlnitého plechu na obklady v interiéru. Dům je ovšem v drtivé většině postaven z recyklovaného, nebo rovnou darovaného materiálu. Jinými slovy, autor musel stavět z toho, co zrovna měl.

FOTO: Profimedia.cz

„Od dětství mě bavilo vytvářet domky, které vypadaly jako příbytky, o kterých se píše v pohádkových knížkách,” řekl pro televizní stanici ABC Dan Phillips.

„Prostě miluju architekturu z pohádek,” dodal. A jak uvádí například server Designboom, aby snad kovbojské tematiky nebylo v Huntsville málo, plánuje nadšený umělec vystavět v bezprostředním sousedství ještě jeden nezvyklý dům. Tentokrát ve tvaru kovbojského klobouku.

V botě je uschován jeden z pokojů. Kuchyň je v místě jejího podpatku.

V botě je uschován jeden z pokojů. Kuchyň je v místě jejího podpatku.

FOTO: Profimedia.cz

Konec konců, Dan Phillips už ve svém městě postavil přes dvacet unikátních, ekologicky šetrných domů. A prakticky všechny jsou vytvořeny z recyklovaného materiálu.