Dům na Terrace Lane 189 ve skutečnosti ovšem není sídlem jako takovým. Technicky vzato, je to pouhá kočárovna někdejšího bývalého panství, které ovšem již nestojí.

Skromnější garáž pro kočáry majitelé v průběhu desetiletí proměnili v trvale obývaný dům a postupně jej zařídili v nebývale luxusním stylu.

Vstup do domu roubí nepostradatelné sloupy. V interiéru příjemně potěší spousta světla.

Vstup do domu roubí nepostradatelné sloupy. V interiéru příjemně potěší spousta světla.

FOTO: Profimedia.cz

O původním účelu cihlové stavby postavené okolo roku 1917 v koloniálním stylu dodnes zřetelně hovoří například vysoké stropy, které jsou ve výšce 3,65 až 4,26 m.

Stejně tak je právě funkce bývalé kočárovny příčinou, proč přízemí ponechali pozdější architekti hodně otevřené a vytvořili v něm velký společenský prostor.

Hlavním prostorem v přízemí je velká společenská místnost s původními nadměrnými kočárovými dveřmi a dvojicí rozměrných obloukových oken.

Hlavním prostorem v přízemí je velká společenská místnost s původními nadměrnými kočárovými dveřmi a dvojicí rozměrných obloukových oken.

FOTO: Profimedia.cz

Dům, jenž má celkovou plochu podlah 632 čtverečních metrů, zaujme hned na první pohled způsobem, jakým je v něm zacházeno s prostorem. Ve všech místnostech díky již zmiňovaným vysokým stropům vládne pocit velké vzdušnosti. Tomu navíc napovídají i všudypřítomná vysoká okna.

Při vstupu do domu hosty přivítá velká, ve světlých barvách zařízená hala s postranním schodištěm s dřevěnými stupni. Nalevo od vchodu je hlavní společenská místnost s originálními nadměrnými kočárovými dveřmi a vysokými obloukovými okny, jimiž lze procházet na zahradu k vyhřívanému bazénu.

Stylově za všech okolností aneb Místa, kam i James Bond chodí pěšky.

Stylově za všech okolností aneb místa, kam i James Bond chodí pěšky.

FOTO: Profimedia.cz

Naproti hlavnímu společenskému prostoru je velká, tzv. oficiální jídelna, jejíž dominantou je původní, 1,2 metru vysoký krb. Do jídelny vedou dveře z prostorné kuchyně, v níž je méně oficiální jídelní stůl určený především k méně okázalým rodinným snídaním.

Na původní účel domu ukazuje mj. i výška stropů ve všech místnostech.

Na původní účel domu poukazuje mj. i výška stropů ve všech místnostech.

FOTO: Profimedia.cz

Vedle hlavního sálu je na zakázku zařízený pokoj pro sledování televize a filmů, případně pro poslech hudby, pokoj pro hosty a koupelny s toaletou vyhrazené také pro návštěvy.

Jídelna s nezbytným krbem na dřevěná polena je určena pro více oficiální stolování.

Jídelna s nezbytným krbem na dřevěná polena je určena pro oficiálnější stolování.

FOTO: Profimedia.cz

Horní podlaží je určeno pro členy rodiny a jsou v něm celkem čtyři ložnice doprovozené stejným počtem koupelen. Pod zemí se pak nachází sklep s výškou stropů 6 metrů.

V horním podlaží je čtveřice ložnic, které doprovází stejný počet koupelen.

V horním podlaží je čtveřice ložnic, které doprovází stejný počet koupelen.

FOTO: Profimedia.cz

Sídlo, které v sobě propojuje kouzlo starých dobrých časů a moderní doby, včetně všech jejích vymožeností (po celé budově je například zabudované hudební ozvučení), je v současné době na prodej, a to v přepočtu za 74 miliónů korun.

Mramor a zlaté kohoutky - luxus, který divák očekává všude tam, kam vkročí James Bond.

Mramor a zlaté kohoutky – luxus, který divák očekává všude tam, kam vkročí James Bond.

FOTO: Profimedia.cz

Čím je výjimečný
V roce 1936 dům koupila paní Josephine Hartfordová, manželka Ivera Felixe C. Bryce, jenž jako tajný agent pracoval pro Velkou Británii. Manželé si k sobě rádi zvali výjimečné osobnosti, mezi nimi i pozdějšího spisovatele Iana Fleminga. Podle některých názorů není pochyb o tom, že krom vlastních zážitků – neboť i Fleming sám pracoval pro tajné služby – byl právě Bryce mocnou inspirací, pokud ne přímým předobrazem Flemingovy nejslavnější literární postavy Jamese Bonda, známého jako agent 007.