Rodina čtenářky využívá chalupu jako rekreační zhruba tři desítky let. Za tu dobu ji zvládli postupně celou zrekonstruovat. „Její původní ráz jsme ovšem v interiéru i exteriéru zachovali,“ podotýká Lída.

Poloroubená chalupa sloužila původně jako vejminek.

Poloroubená chalupa sloužila původně jako vejminek.

Vlastní zahrada je nevelká, prakticky jen pár metrů kolem stavení. Rodina se proto rozhodla ji vést především jako okrasnou. Na záhonek se zeleninou a s bylinkami ovšem trochu místa přece jenom zbylo, a tak se rodina může každý rok těšit z úrody.

Chloubou zahrádky je pestrobarevná skalka založená u paty chalupy.

Chloubou zahrádky je pestrobarevná skalka založená u paty chalupy.

Velkou péči věnuje naše čtenářka okrasným květinám. Jimi se snažila vyzdobit každé volné místo. Tam, kde je ho nedostatek, použila nějaký závěsný prvek.

Společně s majiteli obývá chalupu pes a třínohá kočka, které se letos narodila dvě koťátka.

Společně s majiteli obývá chalupu pes a třínohá kočka, které se letos narodila dvě koťátka.

Vstup pod pergolu zdobí zavěšené petúnie.

Vstup pod pergolou zdobí zavěšené petúnie.

Stíněná část zahrady, která navazuje bezprostředně na pergolu, pak slouží k relaxaci rodiny. Nechybí zde posezení a houpačka.

V jezírku vytvořeném ze staré vany plavou v teplých měsících zlaté závojnatky. Přezimují pak u svých majitelů doma, v akváriu.

V jezírku vytvořeném ze staré vany plavou v teplých měsících zlaté závojnatky. Přezimují pak u svých majitelů doma, v akváriu.

Hezkým detailem zahrady je malé jezírko vytvořené ze staré pozinkované vany. „Jsou v ní zlaté závojnatky, které na zimu stěhujeme do bytu, do akvária,“ vysvětluje v závěru svého dopisu Lída.

Pestrá paleta barev rozličných květin je tím, nač se majitelka zaměřila při budování své zahrady především.

Pestrá paleta barev rozličných květin je tím, na co se majitelka zaměřila především při budování své zahrady.