Interiér má jednoduché přehledné dispozice a jeho autorkám se podařilo zajistit majitelům důležité soukromí a omezit pohled z interiéru na fasády okolních panelových domů.

Artefakty a obrazy jsou pro majitele domu nezbytnou součástí života.

Artefakty a obrazy jsou pro majitele domu nezbytnou součástí života.

FOTO: www.modernibyt.cz

Užitek z řešení navrženého Šárkou Špačkovou a Olgou Frydeckou ze Studia Gens má i velký hnědý labrador.

Moderně zařízený prostor domu navrženého Ing. arch. Václavem Frydeckým z ateliéru Pata & Frydecký Architekti slouží pětičlenné rodině k naprosté spokojenosti.

Na to, jak probíhala spolupráce při zařizování a úpravách interiéru, jsme se zeptali Šárky Špačkové.

Otevřenému přízemí dominuje masivní jídelní stůl doplněný vyplétanými židlemi z ohýbaných trubek. Stropní lustr Zettel’z od Inga Maurera navržený v roce 1997 tvoří svou papírovou lehkostí příjemný kontrast k hutnému dřevu.

Otevřenému přízemí dominuje masivní jídelní stůl doplněný vyplétanými židlemi z ohýbaných trubek. Stropní lustr Zettel’z od Inga Maurera navržený v roce 1997 tvoří svou papírovou lehkostí příjemný kontrast k hutnému dřevu.

FOTO: www.modernibyt.cz

Na co kladli majitelé při zadání největší důraz?

Nejdůležitější pro ně bylo maximálně propojit zahradu s interiérem. Chtěli vytvořit osobitý interiér, který je nadčasový a nepodléhá módním trendům, do relativně malého půdorysu začlenit obývací prostor s krbem a kuchyň, která bude součásti obývacího pokoje a umožní kontakt se zahradou, jednoduché přehledné dispozice.

V kuchyni je dostatek pracovního místa s denním světlem. Absence závěsných kuchyňských skříněk ji skvěle začleňuje do obývací zóny.

V kuchyni je dostatek pracovního místa s denním světlem. Absence závěsných kuchyňských skříněk ji skvěle začleňuje do obývací zóny.

FOTO: www.modernibyt.cz

Co považujete za největší výhodu domu?

Velkou výhodou je určitě propojení domu se zahradou, průhledy domem a jsme spokojeni i s materiálovým řešením.

Podařilo se nám vybudovat prostory, kde každý z obyvatel najde své soukromí a zároveň dostatek místa k rodinným setkáním a společenským příležitostem.

Šedá rohová pohovka, nad níž se sklání ikonická lampa Arc, je dalším komunikačním bodem domácnosti. Lampu Arc navrhli bratři Achille a Pier Giacomo Castiglioni a Flos ji vyrábí v nezměněné podobě už od roku 1962.

Šedá rohová pohovka, nad níž se sklání ikonická lampa Arc, je dalším komunikačním bodem domácnosti. Lampu navrhli bratři Achille a Pier Giacomo Castiglioni a Flos ji vyrábí v nezměněné podobě už od roku 1962.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jak hotový dům odpovídá představě majitelů?

V mnoha případech byla očekávání majitelů naprosto konkrétní a tam, kde jasné představy chyběly, byli otevřeni diskuzi a nechali se přesvědčit o navrhovaných řešeních.

Komunikace s projektantem byla také nadstandardně dobrá, a tak se podařilo vytvořit bydlení, které dokonale odpovídá představě majitelů.

Pracovna v prvním patře nabízí krásný výhled do okolí a také dostatek světla. V okenním výklenku je tak logicky umístěn na míru vyrobený pracovní stůl.

Pracovna v prvním patře nabízí krásný výhled do okolí a také dostatek světla. V okenním výklenku je tak logicky umístěn na míru vyrobený pracovní stůl.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jaká část bytu je podle vás nejzdařilejší a proč?

Těžko říct, ale kombinaci výhledu z francouzského okna v obývacím pokoji a pohledu na krbovou stěnu s jídelním stolem má majitel velmi rád.

Příjemné je i řešení pracovny s výhledem přes košatý strom na klidné náměstíčko.

Pohodlné křeslo Eames Chair je další designovou ikonou v domě.

Pohodlné křeslo Eames Chair je další designovou ikonou v domě.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kde jsou naopak rezervy?

Asi u vstupu do domu, kde není příliš mnoho místa.

Koupelna drží krok s celkovým stylem domu. Je funkční, jednoduchá a krásná. Stěny jsou obloženy travertinem, koupelnové vybavení Tara Logic.

Koupelna drží krok s celkovým stylem domu. Je funkční, jednoduchá a krásná. Stěny jsou obloženy travertinem, koupelnové vybavení Tara Logic.

FOTO: www.modernibyt.cz

V čem vidíte svůj největší přínos k celkové funkčnosti domu?

Myslím, že jsou to jednoduché srozumitelné dispozice, strohé formy a použití materiálů, které zbytečně nepodléhají módním trendům.

Stavební řešení vytvořilo dobré podmínky pro to, aby se mohly zajímavě dotvořit i takové prostory jako schodiště, podesty schodišť s průhledy do zahrady, části vstupu atd.

FOTO: www.modernibyt.cz

Ing. arch. Olga Frydecká a designérka Šárka Špačková
„Snažíme se, aby se použité materiály, linie a formy dostávaly do přirozených kontrastů, aby si nekonkurovaly, ale vytvářely harmonii. Snažíme se respektovat atmosféru místa. Dobrý design přichází tehdy, když už není co ubírat.“

Martina Paulová, www.modernibyt.cz