Majitelé si za těch několik let, co v domě žijí, vyzkoušeli, jak se v něm bydlí, proto nebylo překvapení, že už při prvním setkání s designérkou dokázali přesně popsat a vyjmenovat všechno, s čím nejsou v přízemí domu spokojeni.

Už v předsíni je patrný styl, který se uplatnil za dveřmi obytného prostoru.

Už v předsíni je patrný styl, který se uplatnil za dveřmi obytného prostoru.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kvůli oknům a celkovému provzdušnění prostoru nebylo možné umístit tolik horních skříněk. Jejich funkci tak plní nástěnná skříňka na skleničky apod. a potravinová skříňka pod barovým pultem.

Kvůli oknům a celkovému provzdušnění prostoru nebylo možné umístit tolik horních skříněk. Jejich funkci tak plní nástěnná skříňka na skleničky apod. a potravinová skříňka pod barovým pultem.

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní dispozice s obývacím pokojem, samostatnou kuchyní a spíží rodině nevyhovovala dispozičně, zařízením, ale ani proto, že rodina při různých činnostech nebyla spolu.

Stejně jako ostatní zařízení interiéru i kuchyň je vyrobena na míru prostoru. V pravé části kuchyně od nosného sloupu byla dříve spíž, jejíž okno bylo o několik centimetrů vyšší než to kuchyňské. Tento malý rozdíl se opticky skryl za jednoduché rolety.

Stejně jako ostatní zařízení interiéru i kuchyň je vyrobena na míru prostoru. V pravé části kuchyně od nosného sloupu byla dříve spíž, jejíž okno bylo o několik centimetrů vyšší než to kuchyňské. Tento malý rozdíl se opticky skryl za jednoduché rolety.

FOTO: www.modernibyt.cz

U barového pultu měla být vysoká židle, která majitelům nakonec přišla zbytečná, takže pult slouží svému účelu bez ní. Nosný sloup navrhovala designérka natřít tabulovou barvou.

U barového pultu měla být vysoká židle, která majitelům nakonec přišla zbytečná, takže pult slouží svému účelu bez ní. Nosný sloup navrhovala designérka natřít tabulovou barvou.

FOTO: www.modernibyt.cz

Zadání znělo - otevřít prostor a zařídit ho jednoduše a zároveň útulně, počínaje vstupem do domu, kuchyní s jídelnou a konče obývacím pokojem, do kterého se měla vejít i příležitostná pracovna.

Velký jídelní stůl z masivu doplňují jídelní židle od výrobce Hay v kombinaci masivního dřeva a látky.

Velký jídelní stůl z masivu doplňují jídelní židle od výrobce Hay v kombinaci masivního dřeva a látky.

FOTO: www.modernibyt.cz

Designérka připravila několik variant, z nichž si nakonec majitelé vybrali tu, která si žádala i stavební zásahy, a to konkrétně zbourání příčky mezi kuchyní a spíží. Tím se kuchyň zvětšila do šířky a zároveň získala druhé okno, tedy víc denního světla. A také částečné zbourání příčky mezi jídelnou a obývacím pokojem.

Nábytek v pracovní části je vyrobený na míru.

Nábytek v pracovní části je vyrobený na míru.

FOTO: www.modernibyt.cz

Majitelé se rozhodli i pro novou podlahu z masivního dřeva a podlahové topení, které ve spojení s masivem zajišťuje příjemný komfort.

V čase, kdy probíhaly stavební práce, se majitelé částečně přesunuli do zahradního domku pro hosty. Hrubá stavba se tak musela stihnout za 6 až 8 týdnů.

Vzhledem k tomu, že majitelé si nepřáli velkou knihovnu, bylo možné věnovat prostor krbu. Imitace šedé betonové stěrky na soklu krásně ladí s ostatním zařízením. Na sokl lze umístit krbové náčiní, koš se dřevem apod..

Vzhledem k tomu, že majitelé si nepřáli velkou knihovnu, bylo možné věnovat prostor krbu. Imitace šedé betonové stěrky na soklu krásně ladí s ostatním zařízením. Na sokl lze umístit krbové náčiní, koš se dřevem apod..

FOTO: www.modernibyt.cz

V jednoduchosti se skrývá krása

V době, kdy probíhaly stavební práce, věnovaly designérka s majitelkou čas výběru zařízení domu. Jako hlavní materiál nábytku v obývací části designérka zvolila masivní dřevěnou dýhu, která krásně koresponduje s masivní podlahou, a pro korpusy kuchyně bílý matný laminát.

Interiér zařízený jednoduchým, až minimalistickým nábytkem si žádal trochu zabydlet.

Barevný akcent vnášejí stolek a židle v pracovní části obytného prostoru. Barvy podnoží a desky stolků Forme se dají kombinovat podle potřeby. Zajímavě působí vrchní deska stolků, která má frézované hrany zkosené na 45°.

Barevný akcent vnášejí stolek a židle v pracovní části obytného prostoru. Barvy podnoží a desky stolků Forme se dají kombinovat podle potřeby. Zajímavě působí vrchní deska stolků, která má frézované hrany zkosené na 45°.

FOTO: www.modernibyt.cz

Nosný sloup se designérce podařilo začlenit do nábytku tím, že stejnou deskou propojila skříňky pod TV (ukrývá kabely vedoucí v tunelu) a úložnou policí za sloupem, vše v dřevěné dýze. Oblouková lampa je jako nožky skříněk a pohovky v matném provedení.

Nosný sloup se designérce podařilo začlenit do nábytku tím, že stejnou deskou propojila skříňky pod TV (ukrývá kabely vedoucí v tunelu) a úložnou policí za sloupem, vše v dřevěné dýze. Oblouková lampa je jako nožky skříněk a pohovky v matném provedení.

FOTO: www.modernibyt.cz

Majitelce jsou blízké rostlinné motivy, které se do interiéru dostaly na tapetě. Výrobce tapety bohužel nenabízel koordinát, tudíž pro závěsy, které nahradily původní dřevěné žaluzie, bylo potřeba najít látku s podobným motivem, což se ukázalo jako oříšek. I ten se ale designérce podařilo rozlousknout.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Motiv na závěsech se opakuje i na dekoračních polštářcích na pohovce. Kombinaci jednoduchého nábytku bez jakýchkoli kudrlinek doplňují pleteniny na pufech a plédu, které interiéru dodávají potřebnou texturu a útulnost.

Koberec díky podlahovému topení nebyl nutností, ale interiér dokonale zútulnil.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Ing. Kateřina Pečeňová
Interiérovému designu se intenzivně věnuje již několik let. V určitém zlomovém bodě své životní i profesní dráhy se rozhodla pro změnu a přihlásila se ke dvouapůlletému studiu na Design Škole v Praze. Po úspěšném absolvování studia si splnila sen a ze svého koníčku učinila profesi a práci tlumočnice z francouzštiny pověsila na hřebík. Za nejdůležitější považuje vzájemný vztah a komunikaci s klientem, aby mu mohla navrhnout interiér opravdu na míru.

Edita Erbsová, www.modernibyt.cz