Zcela novou technologii povrchové úpravy s trvalou antibakteriální účinností představila například společnost Villeroy&Boch, která se dlouhodobě věnuje výrobě kuchyňského porcelánu i sanitární keramiky. Podstatou úpravy je integrace iontů stříbra do glazury keramických produktů.

Metoda tedy spoléhá na používání mikročástic a ne na nyní tolik oblíbených nanočástic. Úprava má neomezenou účinnost, aktivní látky jsou součástí glazury.

Výrobce udává, že nová sanitární keramika dokáže omezit bujení bakterií na svém novém povrchu s větší než 99,9procentní jistotou.

Na bezzáhybové provedení sanitární keramiky vsadily napříkald společnosti Laufen a Roca (na snímku).

Na bezzáhybové provedení sanitární keramiky vsadily například společnosti Laufen a Roca (na snímku).

FOTO: Koupelny Ptáček

Jinou metodu se stejným cílem představila společnost Laufen. Na svých WC mísách uplatňuje technologii rimless (bezzáhybovost - pozn. redakce), jejíž hlavním principem je vytvořit takovou sanitární keramiku, která má jen nezbytné minimum záhybů a tudíž, aby na jejím povrchu neměly důvod ulpívat žádné nečistoty. Na stejnou bezzáhybovou technologii vsadila rovněž značka Roca.

Japonští výrobci na své sanitární keramice používají speciální hygienickou glazuru Cefiontect, která brání usazování nečistot.

Japonští výrobci na své sanitární keramice používají speciální hygienickou glazuru Cefiontect, která brání usazování nečistot.

FOTO: Toto

Novou technologii, která pomáhá šetřit vodu a zároveň zajišťuje samočisticí funkci toalety, vyvinula japonská společnost Toto. Její pointou je splachování pomocí tří trysek nazvané Tornado Flush.

Voda při něm pod tlakem proniká vířivým pohybem do každého záhybu mísy. Na jedno spláchnutí přitom postačí 3 litry vody. Aby v toaletě nezůstala ani nejmenší nečistota, používají také japonští výrobci u svých mís speciální hygienickou glazuru Cefiontect, která brání usazování nečistot.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: