Poprvé se přehlídky moderního umění na Designbloku účastní také český výrobce koupelnového nábytku Dřevojas. Návštěvníci si mohou prohlédnout pestrobarevnou lesklou sestavu koupelnového nábytku s příznačným názvem Retro, kterou ve studentské soutěži navrhl mladý designér a student architektury Jakub Med.

Koupelnu oživte komiksem i plastovými zvířaty

Zdařilou expozici s retro hosteskami navrhl Med spolu se sestrou Barborou. Koupelnový design dokreslují komiksové motivy, které dodávají kolekci mladistvý vzhled. Koupelnu ale oživí třeba i plastová zvířátka.

Pokud se dítě nerado koupe, můžete ho motivovat koupelí na nevšední plastové hračce a posezením na stoličce inspirované prasátkem.

Pokud se dítě nerado koupe, můžete ho motivovat cachtáním na nevšední plastové hračce a posezením na stoličce inspirované prasátkem od Alaxu.

FOTO: Novinky

Autoři expozice si se zvířátky vyhráli a upevnili je dokonce na strop koupelny. Nechybí ani nevšední osvětlení ve tvaru toaletní mísy.

Nevzhledný strop koupelny můžete zpestřit namontovanými plastovými zvířátky.

Nevzhledný strop koupelny můžete zpestřit namontovanými plastovými zvířátky.

FOTO: Novinky

Za pozornost stojí i praktické osvětlení koupelnového nábytku. Výrobce osvětlení Halla vystavuje na Designbloku svítidlo Indi, které bylo oceněno cenou Red Dot Design Award 2014. Navrhl ho slovenský designér Matúš Opálka.

Za pozornost stojí důmyslné koupelnové osvětlení. Zleva: podsvícená věšáková lišta Halla a osvícené umyvadlo Le Bon.

Za pozornost stojí důmyslné koupelnové osvětlení. Zleva: podsvícená věšáková lišta Halla a osvícené umyvadlo Le Bon.

FOTO: Novinky

Pražský Designblok probíhá až do 12. října, a letos zase změnil svou lokalitu. Opět ale jde o architektonicky zajímavé prostory, které samy o sobě stojí za návštěvu.

Na své si přijdou i milovníci minimalismu

Prvním Superstudiem je secesní Grand Hotel Evropa v samém centru Prahy na Václavském náměstí 25. Ten je také hlavním výstavním místem pro nábytek, doplňky a svítidla. K vidění je v něm i uměřenější minimalistický koupelnový nábytek.

Zleva: jednoduché umyvadlo s minimalistickou baterií od Mad design a zářivky od sklářského výtvarníka a designéra Ronyho Plesla.

Zleva: jednoduché umyvadlo s minimalistickou baterií od Mad design a zářivky od sklářského výtvarníka a designéra Ronyho Plesla.

FOTO: Novinky

Letošnímu základnímu tématu Designbloku „Dětství” jsou věnovány prostory někdejší základní školy v Mikulandské ulici 5/134. Ne všechny expozice v tomto prostoru se ale tématu věnují. Otevřeno je od 10.00 do 21.00 hod., v neděli pak jen do 19.00 hodin.