Výhodou šatních skříní na míru je optimální využití zastavěné plochy. Nejen že si vybereme podle svých představ materiál, ale zvolíme i vnitřní vybavení skříně výhradně na základě svých potřeb.

V tom nám pomůže široká nabídka doplňků, např. sklopné šatní tyče, zásuvky, police, drátěný program, kalhotovníky, kravatovníky a pro snadnou přehlednost i různé typy osvětlení.

Vestavěná skříň se zásuvkami na košile či speciálními ramínky na kalhoty umožňuje přehledné uložení věcí.

Vestavěná skříň se zásuvkami na košile či speciálními ramínky na kalhoty umožňuje přehledné uložení věcí.

FOTO: IKEA

Velký výběr v laminu

Mezi finančně přijatelné materiály patří lamino. Je k dostání v široké škále dezénů od jednobarevných unidekorů, nebo v mnoha dekorech s povrchem hladkým, matným, perličkou, strukturou dřeva i lesklým. Kombinací dezénů dosáhneme zajímavého vzhledu nejen šatních skříní, ale i ostatního nábytku.

Minimalistická ložnice v bílé barvě s vestavěnou šatní skříní s oblíbenou výplní posuvných dveří z laminované dřevotřísky od výrobce Consumer.

Minimalistická ložnice v bílé barvě s vestavěnou šatní skříní s oblíbenou výplní posuvných dveří z laminované dřevotřísky od výrobce Consumer.

FOTO: ABITARE

K přednostem lamina patří velmi tvrdý povrch a snadná údržba. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Jádro lamino desek tvoří dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí.

Šatní skříň vyrobená z lamina v dezénu akácie se zrcadlem (od 35 500 Kč).

Šatní skříň vyrobená z lamina v dezénu akácie se zrcadlem (od 35 500 Kč).

FOTO: NADOP

Nejběžnější tloušťka lamino desek je 18 mm, k dostání jsou silnější i slabší. Při výrobě nábytku se používají plastové hrany, označované zkratkou ABS. Jsou odolnější než hrany papírové a jsou k dispozici v mnoha tloušťkách. Všechny desky, které se objevují na trhu, jsou certifikované a tedy zdravotně nezávadné.

Fólie je praktická na údržbu

Fólie je běžným materiálem při výrobě šatních skříní, tvoří střední třídu. Dveře skříní z fólie jsou praktické na údržbu. Hladké dveře se udržují lépe, na rozdíl od dveří s profily, i když na omytí nám postačí mokrý hadřík a běžný saponát.

Novinkou loňského roku je šatní skříň (od 37 000 Kč), dveře z bílé lesklé fólie s potiskem Overface, korpus lamino v imitaci textilie.

Novinkou loňského roku je šatní skříň (od 37 000 Kč), dveře z bílé lesklé fólie s potiskem Overface, korpus lamino v imitaci textilie.

FOTO: NADOP

Základ dveří tvoří nosná dřevovláknitá deska, na níž se z obou stran nalisuje fólie. I tento materiál je k mání v široké nabídce typů frézování a dekorů, ať už imitací dřevin nebo barevných fólií v matu i lesku. Barevné fólie se také lakují. Výsledek připomíná klasicky lakovaná dvířka, ale jsou za levnější cenu. Některé barevné fólie mají strukturu drobných pórů, které jsou složitější na údržbu.

Exkluzivní lakovaná dvířka

V tomto případě hodně záleží na kvalitě laku, proto vybíráme pečlivě výrobce. Pigmentový lak se stříká v bezprašné místnosti na dřevovláknité MDF desky a nanáší se v několika vrstvách. Mezitím se brousí. Ve výsledném efektu se dosáhne buď vysokého lesku, nebo hlubokého matu. Lesklá dvířka opticky zvětšují místnost.

Vestavěná skříň v provedení bílý lak ve vysokém lesku a matová dýha wenge jsou určeny pro náročné zákazníky.

Vestavěná skříň v provedení bílý lak ve vysokém lesku a matová dýha wenge jsou určeny pro náročné zákazníky.

FOTO: HANÁK NÁBYTEK

Lakovaná dvířka se vyrábějí v jakékoli barvě stupnice RAL, nikoli v dekorech dřevin. Údržba lakovaných dvířek je snadná, stačí hadřík se saponátem.

Dýha se podobá dřevu

Dýha je tenká vrstva dřeva o tloušťce 0,3-5 mm na dřevotřískové desce. Používá se také při výrobě povrchů šatních skříní a nábytku vůbec.

Jednoduchá dýhovaná skříň (od 62 200 Kč), dýha bělený ořech s vloženým pásem bílého skla Lacobel.

Jednoduchá dýhovaná skříň (od 62 200 Kč), dýha bělený ořech s vloženým pásem bílého skla Lacobel.

FOTO: NADOP

Nejstarším způsobem zpracování dýhy je rozhodně klasické řezání, dále tzv. loupání a krájení, kterými se vyrábějí okrasné svrchní díly. Na jednotlivých listech se opakuje vazba, která vylepšuje vzhled konstrukčních desek.

Vestavěná skříň vybavená posuvnými dvířky z masivu, který ladí jak s dezénem postele, tak s plovoucí podlahou. Vzhled místnosti podtrhují syté pastelové barvy.

Vestavěná skříň vybavená posuvnými dvířky z masivu, který ladí jak s dezénem postele, tak s plovoucí podlahou. Vzhled místnosti podtrhují syté pastelové barvy.

FOTO: INDECO