Infrasauny využívají technologie infračerveného záření, které přenášejí teplo do celého organismu. To nám pomáhá proti ztuhlosti končetin, kloubů a zad, při léčbě kožních nemocí jako jsou lupénka, ekzémy či kvasinkové infekce.

Infrasauna Dante kombinuje výhody keramických a karbonových topidel v jednom těle. Celoskleněné dveře z hnědého tvrzeného skla, provedení kabiny z kanadského jedlovce. Umožňuje saunování až dvou osob. Cena 32 990 Kč se může měnit v závislosti na slevách.

Infrasauna Dante kombinuje výhody keramických a karbonových topidel v jednom těle. Celoskleněné dveře z hnědého tvrzeného skla, provedení kabiny z kanadského jedlovce. Umožňuje saunování až dvou osob. Cena 32 990 Kč se může měnit v závislosti na slevách.

FOTO: MARIMEX

Výhody infrasaun

„Infrasauny nepotřebují velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou pouze 104 x 87 cm. Lze je instalovat na kterýkoli povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V. Ale při umístění myslíme také na otevírání dveří,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

Infrasauna Samoa do interiéru (20 990 Kč) pro jednu osobu. Model má přední čelo a dveře ze skla, což umožňuje snadný a dobrý výhled ze sauny. Je z kvalitního kanadského jedlovce. Výhodou jsou karbonová topidla s extrémně dlouhou životností.

Infrasauna Samoa do interiéru (20 990 Kč) pro jednu osobu. Model má přední čelo a dveře ze skla, což umožňuje snadný a dobrý výhled ze sauny. Je z kvalitního kanadského jedlovce. Výhodou jsou karbonová topidla s extrémně dlouhou životností.

FOTO: MOUNTFIELD

Po instalaci můžeme infrasaunu ihned používat. Její rozehřátí zabere jen 5–10 minut, během nichž je dobré být již uvnitř a nechat tělo rozehřívat s okolním vzduchem. Ideální doba saunování je 25–40 minut. Po saunování se osprchujeme vlažnou vodou, aby tělo neutrpělo šok a dále se mohlo potit a vyplavovat škodlivé látky z těla.

Infrasauna I2 z červeného cedru, povrchově ošetřená voskem. Má vnitřní i venkovní osvětlení, ideální pro 2 osoby. Cena 17 100 Kč bez DPH.

Infrasauna I2 z červeného cedru, povrchově ošetřená voskem. Má vnitřní i venkovní osvětlení, ideální pro 2 osoby. Cena 17 100 Kč bez DPH.

FOTO: ALBIXON

Údržba a náročnost na provoz

Pro údržbu používáme produkty na čištění dřevěných ploch a na impregnaci dřeva. Většinou stačí dodržovat základní hygienická pravidla. Náročnost na provoz – náklady na jedno infrasaunování vycházejí na cca 5 Kč za hodinu užívání.

Prostorově úsporná infrasauna BS-9202 (22 990 Kč) pro 2 osoby. Vejde se i do menší koupelny.

Prostorově úsporná infrasauna BS-9202 (22 990 Kč) pro 2 osoby. Vejde se i do menší koupelny.

FOTO: CENTRUM ALEXA