Oblíbení dětští hrdinové Šmoulové mohou dekorovat libovolný dětský pokoj. S tímto motivem malých skřítků je ale třeba zacházet opatrně. Nejlepší je držet se jedné barevnosti a zvolit doplněk jen v modro-bílé variantě.

Polštář s romantickým motivem se hodí do dívčího i chlapeckého pokoje.

Polštář s romantickým motivem se hodí do dívčího i chlapeckého pokoje.

FOTO: Living fantasy

Lepší, než tento motiv malovat na zeď, je zvolit jej jen jako dekoraci, kterou je možné později z interiéru lehce odstranit. Vyplatí se tak investovat spíše do povlečení a drobných dekorací.

Povleční do klučičího pokoje.

Povlečení do klučičího pokoje

FOTO: Povlečení Matějovský

Čím střídmější bude provedení předmětu, tím lépe. Kýči dominují hlavně křiklavé "umělohmotné" barvy. Provedení těchto postaviček mezi tyto barvy rozhodně patří, vyhněte se proto dalším podobným barvám a zůstaňte u jedné.

Dekorativní postavičky Šmoulů se ostatně velmi záhy po jejich uvedení v animovaném filmu - podle předlohy kreslíře z Belgie Pierra Culliforda - začaly na trhu objevovat právě z PVC.

Dětský pokoj můžete dekorovat i hodinami nebo budíkem s motivem Šmoulů.

Dětský pokoj můžete dekorovat i hodinami nebo budíkem s motivem Šmoulů.

FOTO: MCPhersons

Kýčovitější jsou zpravidla motivy se "Šmoulinkou". Pokud tedy tento motiv volíte, zařiďte zbytek dětského pokoje velmi střízlivě a jednoduše.

Povlečení do dívčího pokoje s motivem oblíbené Šmoulinky.

Povlečení do dívčího pokoje s motivem oblíbené Šmoulinky

FOTO: Povlečení Matějovský

Šmoulové jsou na světě již přes padesát let, některé interiérové doplňky je tak možné nalézt i v bazarech. Od osmdesátých let s nimi totiž vyrůstali i Češi.

Polštář s motivem dětské pohádkové postavičky.

Polštář s motivem dětské pohádkové postavičky.

FOTO: Living fantasy

Výrobci nabízí i dětské stany s motivem Šmoulů. Jejich velkou výhodou je skladnost a možnost nechat děti hrát si "na Šmouly" mimo jinak elegantně zařízený interiér.

Stan s motivem šmoulů pro jednu osobu.

Stan s motivem Šmoulů pro jednu osobu

FOTO: Idea Nuova

Pokud chcete dětem dopřát o něco vkusnější pohádkovou společnost, zvolte raději českého Krtečka nebo Křemílka s Vochomůrkou aj. I s těmito motivy dnes seženete řadu doplňků do dětského pokoje.