Lehátko nám dá zapomenout na všemožné nerovnosti, klacíky a ďolíky, které se nám naopak skrze deku pečlivě vrýsují do těla. V neposlední řadě budete na lehátku sice v přírodě, ale v bezpečné vzdálenosti od mravenců, škvorů a podobné drobotiny, se kterou není radno dostat se do křížku například přilehnutím.

Pod souslovím opalovací lehátko si mnoho z nás ještě vybaví prověšenou vyšisovanou látku na hliníkové konstrukci. Těmto retro kempinkovým modelům už ale naštěstí dávno odzvonilo. I lehátko může mít luxusní nebo alespoň neotřelý design. Zapomeňte na bílá plastová monstra, která by měla zůstat na plážích přímořských letovisek, a nechte se inspirovat nevšedními modely světových designérů a výrobců.

Lehátka se vyrábějí snad ze všech možných materiálů. Oblíbenou klasikou je dřevo, stíhá jej ratan a nerez. Výjimkou nejsou ani kousky z plastu či kovových drátů.

Luxusní lehátko s podpěrou potažené saténem bude asi složitější na údržbu, vypadá ale efektně.

Lehátko v krémové barvě bude asi složitější na údržbu, vypadá ale efektně. Navíc manipulace s ním je poměrně snadná.

FOTO: Dimensione.it

Spíše než lehátko, venkovní postel pro romantické chvíle...

Dřevo je v zahradním nábytku klasikou. Toto lehátko je z akátového, které odolností konkuruje velmi oblíbenému teaku. Lehátko je navíc vyrobeno bez použití lepidla a šroubků, čím se stává trvanlivějším. Ovládání je navíc stejně snadné, jako jízda s trakařem.

FOTO: Medeotgardenline.com

Pohodlná sestavička i s odkládacím stolkem

Pohodlná sestavička i se stylovým odkládacím stolkem

FOTO: Stern-moebel.de

Lehátko s praktickým stínítkem vás nechá v podřimovat ve stínku a přitom mít tělo vystavené sluníčku.

Lehátko s hliníkovou konstrukcí a praktickým stínítkem. Můžete podřimovat s hlavou ve stínu a přitom mít tělo vystavené sluníčku.

FOTO: Giallosole.eu

Drátěné lehátko nevypadá příliš pohodlně

Drátěné lehátko sice nevypadá příliš pohodlně a nedá se polohovat, nicméně jako oživující prvek do zahrady jistě zafunguje.

FOTO: Moroso.it

Barevná proplétaná lehátka působí letně a zahradu probarví.

Barevná proplétaná lehátka působí letně a zahradu probarví. Každý kousek je originál, rám může být vyplétaný dvojitými šňůrami (jako na obrázku), nebo plastovými vlákny či kůží.

FOTO: Moroso.it

 

Luxusní saténové lehátko

Saténové lehátko od designéra Domenika De Pala vypadá opravdu luxusně. Hliníková konstrukce je pokrytá obalem z cordury, který je snímatelný, pratelný a z barev odolných UV záření.

FOTO: Dimensione.it

Luxusní lehátka pohodlná jako postel

Luxusnější lehátka si nezadají s pohodlím klasické postele. Mají pohodlnou matraci, zastínění a často i nebesa. Sice se na nich asi tak dobře neopálíte, ale jako azyl pro odpolední spánek či romantickou večerní skleničku jsou ideální.

Ratan je oblíbeným materiálem pro zahradní nábytek. neotřelá varianta lehátka ve dvou kusech nabízí větší variabilitu i stín.

Ratan je oblíbeným materiálem pro zahradní nábytek. Neotřelá varianta lehátka ve dvou kusech nabízí větší variabilitu i stín.

FOTO: Rattania.de

Spíše než lehátko, venkovní postel pro romantiku ve dvou...

Spíše než jako lehátko vypadá tento kus nábytku jako venkovní postel pro romantiku ve dvou...Zdání ale klame. Postel se dá v půli rozpojit a tak vznikne opalovací lehátko pro jednoho i se stolečkem.

FOTO: Free line.nl

Lehátko, postel s nebesy i houpačka v jednom

Lehátko, postel s nebesy i houpačka v jednom slouží opravdu jen jako azyl pro odpočinek či večerní romantiku.

FOTO: Sternmoebel.de