Speciální barvu je možné nanést na stěnu, dveře nebo na korpus skříně. Magnetickou plochu lze vytvořit i na mnoha pevných podkladových materiálech (dřevo, kov, sklo, plast, keramika, kámen, polystyren). Barva bude magnetizovat i pod tenkou vrstvou tapety.

Dekorovat můžete magnetickou fólií nebo nevšedními magnety

Obrazce na stěnu podle vlastních představ můžete vytvořit i z magnetické fólie, kterou je možné jednoduše nastříhat nůžkami na libovolné tvary. Fólii lze koupit jak v základním provedení, které můžete sami libovolně dotvořit, tak v různých barevných variacích.

Zajímavým tipem, který se hodí do interiéru zařízeného v pop-artovém stylu, jsou magnety, do kterých můžete doplnit fotky svých blízkých.

Pěknými kousky na stěnu jsou i obrázky s motivy rostlin, přírodnin a zvířat herbářového typu. Výhodou magnetické stěny je, že na ní můžete dekorace libovolně obměňovat a posouvat.

Stěna má dobré kreativní využití i v dětském pokoji, jako nástěnka pro vzkazy a vylepování důležitých pozvánek zase najde uplatnění v pracovně, v kuchyni může posloužit jako prostor pro vyvěšování receptů a nákupních seznamů.

Dekorace by měla se stěnou kontrastovat a nebo s ní naopak barevně ladit. Vyplatí se vyhnout příliš agresivním barvám. Výjimku tvoří prostor v pracovně, kde bude například sytě červená stěna stimulovat pracovní výkony.

Trvanlivost malby

Po natření můžete stěnu vymalovat jakoukoliv další barvou. Podklad musí být co nejhladší a zcela suchý, zbavený prachu a mastnoty. Nátěrová základní barva je k dostání v malířských a lakýrnických potřebách.

Pamatujte, že na trvanlivost malby má velký vliv kvalita a počet dosavadních nátěrů. Moderní přípravky snesou více vrstev než starší klihové barvy.