S rozkvétající přírodou přichází chuť na změnu. A tak se projdeme po bytě, otevřeme všechny skříně a bez milosti vyházíme i z poliček vše, co nepoužíváme, nepotřebujeme a zkrátka jen tak schováváme se slovy „ co kdyby se to jednou hodilo“. Po takové materiální očistě se uleví i na duši.

Polštář dekorativní Mojo bloem, červená. Rozměr 45x45 cm, 890 Kč - vlevo. Mojo retro, barva červená, velikost 45x45 cm, cena 890 Kč - vpravo.

Polštář dekorativní Mojo bloem, červená. Rozměr 45x45 cm, 890 Kč - vlevo. Mojo retro, barva červená, velikost 45x45 cm, cena 890 Kč - vpravo.

FOTO: Archiv firmy PILLOWHEAVEN

Bytové textilie skvěle doladí styl a barevné ladění. Dětský pokoj s africkými zvířecími motivy, samolepicí dekorace d-c-fix.

Bytové textilie skvěle doladí styl a barevné ladění. Dětský pokoj s africkými zvířecími motivy, samolepicí dekorace d-c-fix.

FOTO: Archiv firmy HORNSCHUH

Z nové letní kolekce lze pořídit veselé polštáře Greno. Provedení: pestrobarevné proužky, velikost 60x40 cm, kus za 199 Kč.

Z nové letní kolekce lze pořídit veselé polštáře Greno. Provedení: pestrobarevné proužky, velikost 60x40 cm, kus za 199 Kč.

FOTO: Archiv firmy IKEA

Kdo má chuť dát interiéru jiný kabát, udělá nejlépe, když se zaměří na bytové textilie (závěsy, polštáře, přehozy). Je to levnější a rychlejší než měnit nábytek. „Převlékat“ barvy můžeme v souladu s ročním obdobím a kreativně vykouzlit byt pokaždé do jiného odstínu. Určitě se ale slepě neřiďme trendy a dejme na osobitý vkus a barvy, ve kterých se cítíme dobře právě jen my.

Polštáře pro pohodu

Dekorativní polštáře lahodí nejen oku, ale dělají dobře i našemu tělu (báječně se na nich lenoší a odpočívá). Mohou být volně poházené po sedačce, ale i na zemi. Polštáře rozmanitých tvarů a barev dopřejme i dětem, perfektně se doplňují s výmalbou stěn, stylem nábytku.

Námořnický pokoj pro malého mořeplavce. Kouzlo je v detailech: samolepicí dekorace d-c-fix jsou určeny na hladké stěny, polštáře v modro-bílo-červeném provedení na lůžko, kde se řádí.

Námořnický pokoj pro malého mořeplavce. Kouzlo je v detailech: samolepicí dekorace d-c-fix jsou určeny na hladké stěny, polštáře v modro-bílo-červeném provedení na lůžko, kde se řádí.

FOTO: Archiv firmy HORNSCHUH

Vpusťte jaro a léto do bytu rychle a levně. Stačí si zakoupit kolekci Renate Flora, kterou tvoří květinové závěsy, povlečení na jednolůžko, povlak na polštář či samotný kulatý polštář v provedení kombinace růžová/barevná. Cena 399 Kč.

Vpusťte jaro a léto do bytu rychle a levně. Stačí si zakoupit kolekci Renate Flora, kterou tvoří květinové závěsy, povlečení na jednolůžko, povlak na polštář či samotný kulatý polštář v provedení kombinace růžová/barevná. Cena 399 Kč.

FOTO: Archiv firmy IKEA

Polštář Sparta modrá, cena 790 Kč, velikost 45x45 cm - vlevo. Polštář Ottawa modrá, 45x45 cm, cena 790 Kč - vpravo.

Polštář Sparta modrá, cena 790 Kč, velikost 45x45 cm - vlevo. Polštář Ottawa modrá, 45x45 cm, cena 790 Kč - vpravo.

FOTO: Archiv firmy PILLOWHEAVEN

Polštáře se skvěle hodí do moderních interiérů, ale i venkovského domu či horské chalupy. Prodávají se v kvalitních a příjemných látkách jako je čistá bavlna, žinylka nebo len, či v kombinaci polyester–bavlna (perou se obvykle na 30 ° C).

Kromě výrazných barev jako je růžová, žlutá či modrá najdeme v obchodech i klasické barvy: černou, bílou, béžovou nebo hnědou v provedení se střapci, plisováním, květinovými či geometrickými vzory, které jsou v provedení retro stále oblíbené.

Měkká podložka Kokon pro batolata hrající si na zemi. S podložkou jsou spojené 2 odnímatelné polštáře (vyplněné pěnovými vločkami). Průměr válců 25 cm.

Měkká podložka Kokon pro batolata hrající si na zemi. S podložkou jsou spojené 2 odnímatelné polštáře (vyplněné pěnovými vločkami). Průměr válců 25 cm.

FOTO: Archiv firmy WESCO

Polštář Versailles bloem v barvě fialové, velikost 45x45 cm, 840 Kč - vlevo. Tenerife v kombinaci černé, velikost 45x45 cm, 740 Kč - vpravo.

Polštář Versailles bloem v barvě fialové, velikost 45x45 cm, 840 Kč - vlevo. Tenerife v kombinaci černé, velikost 45x45 cm, 740 Kč - vpravo.

FOTO: Archiv firmy PILLOWHEAVEN