Pověz mi, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější... tuto větu z pohádky o Sněhurce zná každé dítě. Zrcadlo, v němž se shlíží zlá královna, je symbolem narcismu, sebestřednosti. Je tu od toho, abychom se mohli prohlížet. Někdy jsme spokojeni, jindy méně...

 

Bez zrcadla se ale neobejdeme. Je nezbytné v koupelně, kde provádíme hygienu (dámy i dlouhé líčení). Obvykle visí nad umyvadlem, může být i součástí skleněné skříňky, na níž jsou vyrovnané lahvičky s parfémy, krémy. Praktická jsou koupelnová zrcadla se zabudovaným osvětlením po stranách.

 

Další místnost, kde nechybí zrcadlo snad nikomu, je předsíň. Zde ho doporučujeme velké, abychom si prohlédli celou postavu. Výhodné je, když je zrcadlo součástí vestavěné skříně nebo předsíňové sestavy. Zrcadlo obvykle nechybí ani dospívající slečně ve studentském pokojíku nebo v ložnici, kde je prostor i na toaletní stolek se židlí.

Zrcadla, která jsou spíše dekorativní, mohou být v obývacím pokoji. I do moderního interiéru si můžeme dovolit velké kulaté zrcadlo s barokním nebo rokokovým rámem, bohatě vyřezávaným a zlaceným.