Sochař Mario Philippona navrhuje nábytek inspirovaný erotikou v životních velikostech. Jeho nábytkové kousky zohledňují nejen ladnost ženského těla, ale také módu, vysoké podpatky aj.

Erotický nábytek vzniká z masivních dřev.

Erotický nábytek vzniká z masivních dřev.

FOTO: Tom de Rooij Vakfotografie

Vysoké podpatky a dlouhé nohy tak propůjčuje stolům, díky nimž mění obyčejné interiérové kousky ve skandální domácí dekorace. Nábytek vytváří ručně z regionálních dřev a ošetřuje přírodním olejem a voskem.

 

Nejatraktivnějšími formami v přírodě jsou ženské tvary, ty jsou pro mě zdrojem inspirace, a nejen pro mě, inspirovaly i umění Salvadora Dalího a pop-artu. Mario Philippona

Milovník ženského poprsí tak ocení třeba skříňku, která může sloužit jako prádelník. Stejnou skříňku můžete využít i jako minibar. Skrývá totiž v jedné části skleničky, v druhém ňadru naleznete nápoje.

Netradiční skříňka na dámské spodní prádlo.

Netradiční skříňka na dámské spodní prádlo.

FOTO: Tom de Rooij Vakfotografie

 

Nejoblíbenější nábytkový kus zkušeného svůdníka žen.

Nejoblíbenější nábytkový kus zkušeného svůdníka žen.

FOTO: Tom de Rooij Vakfotografie

Tvorba tohoto sochaře sice mnohé pobaví, ale za žádné vysoké umění jeho díla rozhodně považovat nemůžeme. Pokud jej budeme brát ale s nadsázkou, tak si s podobnými kousky můžeme skvěle oživit pokoj.

Erotika inspiruje i české designéry

Z výrobků dalších autorů pobaví například lžička ve tvaru spermie od Jiřího Pelcla. Porcelánová lžička nese název Anežka a získala ocenění ceny Akademie designu České republiky Czech Grand Design. Je nejen funkční, ale také dekorativní a zábavná.

Libor Sošťák zase letos přichází s návrhem vázy ve tvaru mužského přirození. Jeho váza nese název Cosmos a na druhý pohled v ní uvidíme komiksového mimozemského tvora. 

Váza Cosmos, lžička Anežka i mísa v podobě poprsí pobaví v každém obývacím pokoji.

Váza Cosmos, lžička Anežka i mísa v podobě poprsí pobaví v každém obývacím pokoji. 

FOTO: Atelier Pelcl, LSD, Mario Philippona

Nebojte se v interiéru experimentovat a vpusťte do jeho zařizování trochu svobodného ducha a inspirace, kterou může být klidně právě erotika.