Najde se místo i na koš se špinavým prádlem nebo sklápěcí žehlicí prkno. Kalhoty už také nemusí být zmačkané, když jim pořídíme výsuvný věšák.

Špinavé prádlo může singl jedinec uložit do výklopného drátěného koše. Jestliže je rodina větší, potřebuje i rozměrnější koš. Pak se tato zásuvka hodí třeba na ponožky. Snadno se najdou, protože je na ně vidět téměř ze všech stran (Indeco).

Špinavé prádlo může singl jedinec uložit do výklopného drátěného koše. Jestliže je rodina větší, potřebuje i rozměrnější koš. Pak se tato zásuvka hodí třeba na ponožky. Snadno se najdou, protože je na ně vidět téměř ze všech stran.

FOTO: archiv firmy Indeco

Boty, pásky, šátky z naší garderoby pojmou speciální úložné prostory. Pánové mohou dát kravatám pevné místo v takzvaném kravatníku, odkládat manžetové knoflíčky na zabudované mističky apod.

  • Výsuvné plné zásuvky s čelem dáváme maximálně do výšky 125 centimetrů od podlahy. Jinak by do nich nebylo vidět.
  • Úložná hloubka šatní skříně má být alespoň 50 centimetrů, aby věci zavěšené na ramínku měly dost prostoru.
Na šatnu můžeme vyčlenit i malý kout a pokud ho zabydlíme důmyslně, bude stejně praktický jako klasická šatní skříň. Jednoduchá dřevěná deska postačí jako plocha na žehlení (když používáme i rukávník, jsme téměř dokonalí), Ikea.

Na šatnu můžeme vyčlenit i malý kout a pokud ho zabydlíme důmyslně, bude stejně praktický jako klasická šatní skříň. Jednoduchá dřevěná deska postačí jako plocha na žehlení (když používáme i rukávník, jsme téměř dokonalí).

FOTO: archiv firmy Ikea

Pod deskou pojíždí na kolečkách dva koše: na špinavé prádlo a čisté (bohužel ještě nevyžehlené). Košile visí na jednoduché tyči, která by měla být zhruba ve výšce 205 centimetrů, abychom na ni pohodlně dosáhli.

Díky správnému návrhu vnitřního vybavení skříně uložíme vše potřebné přehledně a prakticky. Nažehlené košile visí na tyči, kterou jednoduše pomocí tyčky stáhneme do úrovně pasu. Ve skříni oceníme i vyčleněný prostor na koš se špinavým prádlem, stejně jako výsuvný věšák na kalhoty, mělké otevřené police na složené košile.

Za zavřenými policovými díly se schovává drobné osobní prádlo. Sestavu lze doplnit kartonovými krabicemi s pěkným designem. Ty větší pojmou třeba dámské šátky, šikovné jsou rovněž na uložení rukavic.

Systémy drátěných výsuvů působí ve skříni odlehčeně a navíc jsou praktické. Ideálně se hodí na ručníky a osušky, kterých je v domácnosti s dětmi zapotřebí mnoho. Ručníky v drátěném koši skvěle větrají a navíc na ně dobře vidíme, Indeco.

Systémy drátěných výsuvů působí ve skříni odlehčeně a navíc jsou praktické. Ideálně se hodí na ručníky a osušky, kterých je v domácnosti s dětmi zapotřebí mnoho. Ručníky v drátěném koši skvěle větrají a navíc na ně dobře vidíme.

FOTO: archiv firmy Indeco

Drátěné koše se nehodí pouze na trička a svetry, protože by na nich bylo vidět vytlačené mřížování.