Polštářky se hodí nejen na pohovku, zkuste je položit na židli místo sedáků, do houpacího křesla, na lavici... Zkuste si udělat doma na podlaze jednoduché a lehce složitelné posezení.

.: Bleděmodrý polštářek s jednoduchým vzorem.foto: Atelier Jana

Stačí skládací deka a pár stylových polštářků v podobné barvě. Domácí piknik je hned na světě a vy i vaši hosté jistě uvítáte příjemnou změnu. Podávat pak můžete čaj nebo suši a udělat si večeří v japonském stylu.

 

.: Polštářek s květinovou výšivkou.foto: Ikea

Když už si budete polštářky vybírat tak je dobré držet se několika rad. Jednak je určitě praktičtější koupit si polštářek se snímatelným potahem.

.: Veselý motiv potěší hlavně děti.foto: archiv Snílek

Povlak lehce vyperete a polštářek si tak dlouho zachová svůj původní tvar. Alergici si můžou pořídit polštářek ze 100% polyesterového mikrovlákna a ti, kteří mají problémy s krční páteří, nebo s usínáním můžou jako výplň polštářku vyzkoušet pohanku.

.: Polštářek je na rozdíl od plyšáka praktický, dítě si ho ale může zamilovat úplně stejně.foto: Dracek.cz

Nebo můžete vsadit na polštářek z pružné pěny, která se tělu plně přizpůsobí a vždy se vrátí do původního tvaru.

.: Polštářky nemusí být drahé, stačí vybrat ty správné. Pěknou kombinací barev vyniká ten vpravo nahoře. Stojí 50 kč.foto: B.E.S. - Petrovice, s.r.o.

U malých polštářků však na jejich výplni až tak nezáleží, takže pokud máte doma starou molitanovou matraci, klidně ji rostříhejte a použijte ji jako náplň do polštářku, stejně tak můžete povlak na polštářek vyplnit starou dekou, která se vám už k ničemu jinému nehodí.

I takové maličkosti, jako jsou barevně a tvarově zajímavé polštářky, zvýrazní celkový dojem sedačky (Ikea). .: Barevně a tvarově zajímavé polštářky, zvýrazní celkový dojem sedačky (Ikea). foto: Právo/archiv Ikea

Nejlepší je samozřejmě vyplnit polštář z pravého peří, ale to je finančně nejdražší variantou. Obyčejná výplň ale na malé polštářky úplně postačí, polštářky mohou být úplně obyčejné, stačí aby jejich barva správně ladila a aby jste správně zvolili jejich velikost. Zkuste různé velikosti najednou jako na obrázku.