Hlavní obsah
Čelní pohled na hotel Praha, z něhož se naskýtá nečekaný pohled na Pražský hrad. Foto: Petr Horník, Právo

Z hotelu Praha mají být rezidence

Hotel Praha se přemění na byty. Oznámil to jeho nový majitel, kyperská společnost Maraflex, již má vlastnit český podnikatel František Savov.

Čelní pohled na hotel Praha, z něhož se naskýtá nečekaný pohled na Pražský hrad. Foto: Petr Horník, Právo
Z hotelu Praha mají být rezidence

„Hotelový trh v Praze je přesycen. Pozemky, na nichž bývalý hotel stojí, si zaslouží nové využití. Máme zde zcela konkrétní představu o moderním rezidenčním bydlení,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel Maraflexu Petr Novák. Společnost hodlá využít situace, za níž vlastníci chtějí své nemovitosti z různých důvodů prodávat rychle a jsou připraveni akceptovat sníženou cenu. Podrobnosti nákupu hotelu od zadlužené společnosti Falkon Capital Maraflex neuvedl.

Podnikatel Savov ovládá mimo jiné Pivovar Samson a knižní vydavatelství Mladá fronta, uvedla ČTK. Původně vydavatelství Mladá fronta patřilo pod Socialistický svaz mládeže. Jeho majetek se rozprodával při likvidaci Fondu dětí a mládeže a Savov měl v obchodech figurovat podle dobových zpráv jako prostředník.

Svými liniemi i vybavením nenahraditelný hotel se příští rok ocitne v docházkové vzdálenosti k metru. Podle Maraflexu na Hanspaulce v „exkluzívní pražské lokalitě“. Přes 130 pokojů nejvyšší hotelové kvality včetně prezidentského apartmá stojí uprostřed zeleně, Petschkovy zahrady. Její zachování se diskutovalo už v roce 2002, kdy hotel soukromému Falkon Capital prodala Praha 6 se starostou Pavlem Bémem (ODS) asi za půl miliardy korun.

Petschkovy zahrady jsou v územním plánu zakotveny jako zeleň a jen těžko zde úřady mohou povolit nějaké novostavby. Vládní hotel, dokončený v roce 1981, byl podle investora postaven tak velkoryse, že jeho provoz v současnosti nelze ekonomicky udržet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků