Hlavní obsah
Karlovy Vary Foto: Profimedia.cz

Rozvoj čtvrti v Karlových Varech vyjde na 600 miliónů

Město Karlovy Vary dá do rozvoje čtvrti Stará Role postupně přes 600 miliónů korun. V současné době končí první etapa rekonstrukce Lidového domu, chystá se i obnova Karlovarské ulice a hlavně ulice Závodu míru, která je hlavní dopravní tepnou této části města. Informace v úterý sdělil náměstek karlovarského primátora Petr Keřka.

Karlovy Vary Foto: Profimedia.cz
Rozvoj čtvrti v Karlových Varech vyjde na 600 miliónů

Rekonstrukce Lidového domu má město stát celkem asi 40 miliónů korun. Tradiční sál, kde probíhaly koncerty, ale i maturitní plesy, byl před rekonstrukcí v dezolátním stavu. "První etapa za asi 20 miliónů je téměř u konce. Jsou hotové omítky i podlahy na sále, práce na protipožárním podhledu, ozvučení a rozvodech elektroinstalace," popsal náměstek primátora Tomáš Hybner.

Druhá etapa se dotkne hlavní vstupní části Lidového domu, restaurace a malé divadelní scény. Podle projektu by měly práce stát 15 až 20 miliónů korun.

Nákladná rekonstrukce ulic

Rekonstrukce Lidového domu je ale jen menší investicí do Staré Role, kterou město Karlovy Vary chystá. Po výstavbě bytových domů za více než 300 miliónů korun v minulých letech nyní město připravuje rekonstrukce komunikací a veřejných prostranství.

Nejnákladnější bude rekonstrukce ulice Závodu míru, která přijde na zhruba 110 miliónů korun. Kromě samotné vozovky město opraví i chodníky, zeleň a vybuduje asi 80 parkovacích míst. Dalších více než 40 parkovacích vznikne v navazující Karlovarské ulici. Úpravy komunikací jsou součástí Integrovaného operačního plánu, na který město získalo dotace z Evropské unie. Z něho se financují kromě veřejných prostor i opravy bytových domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků