Hlavní obsah

Radnice Prahy 8 se přestěhuje na Palmovku

Na jediném místě najdou do tří let obyvatelé Prahy 8 úředníky, se kterými potřebují vyřešit svoje záležitosti. Nová radnice vyroste na rozlehlém pozemku, jenž se rozprostírá na rohu Zenklovy a Sokolovské ulice. Dnes tam parkují auta, část, kde roste plevel, místy obepíná žlutý počmáraný vlnitý plech.

Radnice Prahy 8 se přestěhuje na Palmovku

Plánovaná multifunkční budova s obřími hodinami na cihlové obezdívce situovanými do Sokolovské třídy, nabídne také obchody, restaurace, služby nebo kulturu, řekl starosta osmé části Jiří Janků (ODS).

Radnice Prahy 8 se už několik let nachází na šesti místech a její provoz je podle Janků velmi nákladný. Odbor školství je třeba až v Bohnicích v kulturním domě Krakov. Městská část díky sjednocení pracovišť ušetří ročně za provoz kanceláří až dvacet miliónů korun.

„Znamená to velký rozmach lokality,“ konstatoval Janků o plánovaném projektu na Palmovce. Akce vyjde na 1,13 miliardy korun. Potřebné peníze půjdou z výnosu z privatizace obecních bytů. Stavba začne příští rok na podzim přeložkami sítí. Lidem by měl nový úřad sloužit od konce roku 2014.

Architekt Josef Pleskot, který zvítězil v soutěži na podobu komplexu, poznamenal, že Praha 8 vybrala velmi dobré území. „Má celopražský význam a výbornou dopravní dostupnost,“ uvedl s tím, že jde o tradiční historickou křižovatku s dlouhověkým názvem Palmovka, podle hospodářské usedlosti, na jejímž místě vyrostl na přelomu 19. a 20. století secesní nárožní dům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků