Hlavní obsah
Witanhurst druhý největší obytný komplex po Buckinghamském paláci. Foto: Profimedia.cz

Největší londýnský dům byl prodán za 1,5 miliardy

Sídlo Witanhurst postavené v georgiánském stylu má tři podlaží, na nichž se nachází devadesát pokojů a taneční sál, tělocvična, knihovna a dřevem vykládaná hala. Zámek v severolondýnském Highgate si koupila miliardářka Elena Baturinová za 50 miliónů liber (1,5 miliardy korun).

Witanhurst druhý největší obytný komplex po Buckinghamském paláci. Foto: Profimedia.cz
Největší londýnský dům byl prodán za 1,5 miliardy

Podle realitních makléřů to byl největší londýnský dům, nepočítáme-li tradičních sídlo britských panovníků Buckinghamský palác.  

Tato impozantní budova stojící na severu Londýna byla prodána loni za 23 miliónů liber. Stačilo ale pouhých dvanáct měsíců a její hodnota vzrostla o neuvěřitelných 56 procent. Přitom cena nemovitostí v posledních měsících v hlavní britské metropoli padá dolů.

Ale manželka šéfa moskevské společnosti Inteco Elena Baturinová – nejbohatší žena Ruska – byla ochotná zaplatit horentní sumu, o níž si řekl podnikatel v realitách Marcus Cooper. Ten přitom od loňského léta, kdy sám nemovitost koupil, na budově nevykonal jedinou úpravu. Přitom právě Witanhurst byl na seznamu ohrožených budov, její střecha je děravá a do budovy zatéká. Narušené je údajně i zdivo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků