Hlavní obsah
Malostranská beseda stále čeká na své využití. Foto: Jana Šprunková, Právo

Malostranskou besedu už nikdo nechce

Pro Malostranskou besedu musí radnice Prahy 1 hledat nového nájemce. Vybraný zájemce totiž uvedl, že o pronájem nemá zájem. Ve hře tedy zůstává i vize herce Jaroslava Duška, který by rád provozoval v Malostranské besedě autorské divadlo a další kulturní aktivity.

Malostranská beseda stále čeká na své využití. Foto: Jana Šprunková, Právo
Malostranskou besedu už nikdo nechce

Zástupci společnosti 2media, která si měla prostory pronajmout, na nedávné schůzi zastupitelstva neskrývali zklamání, jak poslanci přistupovali ke schválení návrhu nájemní smlouvy a jak se jim nelíbila doba pronájmu na 20 let s pětiletou opcí a roční výnos 1,5 miliónu korun.

Mediální agentura měla být jedním z akcionářů akciové společnosti Malostranská beseda, která měla objekt spravovat. Dalšími akcionáři měli být například Jaroslav Dušek či Gastro Vyšehrad. „Je otázkou, zda se do třetího kola soutěže přihlásí,“ míní Koráb. Dušek ale o divadelní projekt v besedě stále stojí.

„Zveřejníme třetí kolo výběrového řízení. Požadovat budeme stejné kulturní využití besedy, doba nájmu bude stanovena jen na dvacet let. Možná oželíme i nižší nájem při naplnění toho, co od besedy chceme,“ řekl mluvčí úřadu Alexander Koráb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků