Hlavní obsah
Odhadovaná cena nemovitostí je 84 miliónů korun. Ilustrační foto. Foto: Novinky

Hodonínský obchodní dům jde do dražby

Část největšího obchodního domu v centru Hodonína je na prodej. Čtyři pětiny rozsáhlého areálu s desítkami obchodů a kancelářemi na Masarykově náměstí jdou do dražby s vyvolávací cenou 42 miliónů korun.

Odhadovaná cena nemovitostí je 84 miliónů korun. Ilustrační foto. Foto: Novinky
Hodonínský obchodní dům jde do dražby

"Odhadní cena nemovitostí, které patří zkrachovalé společnosti IRO, je 84 miliónů korun," řekla konkurzní správkyně firmy IRO Jana Barvínková.

Několik sousedních domů, nejstarší z roku 1890 a novější z 50. let minulého století, fungují od roku 1995 jako obchodní centrum. O budovy se dělí IRO, která má čtyři pětiny, a stát.

Rozsáhlý komplex byl několik let důvodem soudních sporů. Barvínková zapsala v roce 2001 nemovitosti do konkurzní podstaty firmy IRO i přesto, že je majitelé společnosti osm dní před prohlášením konkurzu prodali firmě Obchodní domy iRO, kde také figurovali.

Dražit se bude 14. září

Právě tato společnost nyní objekt provozuje a jeho zařazení na konkurzní soupis majetku napadla u soudu. Jenže neuspěla, správkyni dal zapravdu nejprve brněnský krajský soud a letos v lednu i Vrchní soud v Olomouci. Právě na tento verdikt správkyně čekala, bez něj nemohla majetek prodat. Nyní má cestu volnou, na 14. září naplánovala dražbu.

Na rozsáhlý komplex už se bylo podívat několik zájemců. "Zájem o prohlídku byl, výsledek dražby dle mých zkušeností nelze rozumně předvídat," doplnila Barvínková. Dražby se může zúčastnit každý, kdo složí jistinu čtyři milióny korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků