Přestavbou Dalibora chtějí lázně rozšířit nabídku klasických lázeňských pobytů o speciální pobyty, zaměřené třeba na lyžaře či zájemce o relaxaci a další náročnější klientelu. Podle Bláhy je i velmi důležité vybudování kryté chodby mezi Daliborem, Běhounkem a rovněž dependancí Jitřenka. "Eliminujeme tak problémy s přecházením lidí mezi jednotlivými objekty zvláště za špatného počasí. Zejména v zimě kvůli tomu byly pokoje v dependancích Běhounka téměř neprodejné," poznamenal Bláha.

Město leží na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 650 metrů.

Město leží na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 650 metrů.

FOTO: Vlaďka Merhautová, Právo

Rekonstrukce Dalibora se stavbou koridoru skončí v dubnu. Už nyní otevřely lázně po úpravách sanatorium Astoria, které se změnilo z pouhé dependance na zařízení typu garni. Vařit se přímo v něm i nadále nebude, avšak vznikla tady jídelna s potřebným zázemím pro vydávání stravy. Ubytovaní hosté proto nemusí na jídlo docházet do jiných objektů, jako dříve, konstatoval ředitel. "Letos se chceme zaměřit kromě tradiční klientely také na rodiny s dětmi a využívat přitom i potenciál Aquacentra Agricola," podotkl.

Lázně Jáchymov loni navštívil stejný počet klientů jako v roce předchozím, kolem 21 000. Úbytek německé klientely byl kompenzovaný růstem počtu tuzemských a ruských hostů. Hospodářský výsledek bude ale podle ředitele zkreslený.

Koncem roku 2010 koupily Lázně Luhačovice prostřednictvím dceřiné společnosti za 700 miliónů korun jáchymovské lázně jako podnik včetně jeho majetku, zaměstnanců, pohledávek, závazků a názvu. "To se projeví ztrátou. Je to ovšem pouhá účetní transakce," dodal Bláha.