"Máme zpracovaný projekt žádosti o dotaci z programu zahlazování důlních škod, který už byl před schvalováním. Zatím jsme ho ale pozastavili a zřejmě jej upravíme," uvedl Jakobec. Přes Jižní lom by měla v budoucnu vést silnice jihozápadního obchvatu Sokolova. Lesopark, který tam chtělo město vybudovat, by silnice rozdělila napůl.

Podle Jakobce by bylo nesmyslné nyní upravit plochu jako lesopark a pak ji za pár let opět rozkopat kvůli silnici. Navíc jižní část území by byla vhodná i pro stavbu obytných domů.

"Kdybychom v části směrem k městu udělali lesopark a druhou polovinu území připravili pro výstavbu, mohla by zde vzniknout velmi zajímavá čtvrť. Pěšky je to kousek na Staré náměstí, na druhé straně to bude na dohled od budoucího jezera Medard," uvedl Jakobec.

Jedna z mála lokalit vhodných pro bytovou výstavbu

K úvahám o přepracování projektu revitalizace Jižního lomu přivedlo radnici i to, že ve městě roste zájem soukromých investorů o stavbu bytových domů, ale zároveň ubývá pozemků, kde by bylo možné stavět. Velmi omezené jsou i možnosti pro stavbu rodinných domů. Jižní lom se tak jeví jako jedna z mála rozvojových lokalit v Sokolově.

V posledních letech město Sokolov samo do stavby bytových domů neinvestuje a pouze opravuje. Poslední větší investicí do bytů byla přestavba bývalého hotelu Ohře na byty. Od té doby v Sokolově staví nové domy už jen soukromí investoři. V současné době je téměř dokončených sedm bytových domů u sídliště Vítězná a další pozemky v této lokalitě si už investoři zamluvili.

Opět se začalo uvažovat o zástavbě pozemku u bývalého dopravního hřiště u Křižíkovy ulice, menší pozemek pro výstavbu je i u ulice Karla Čapka. Se stavbou rodinných domů se do budoucna počítá na místě dnešní zahrádkářské kolonie nad areálem Baníku Sokolov. Tam se ale město zatím pře o pozemky.