Hlavní obsah
Kuchyňský kout si manželé nechali vyrobit na míru. Foto: Archiv čtenáře

Mladí manželé rekonstruovali vybydlenou garsoniéru

Když se čtenář Luboš se svou ženou vrátil z cest po zahraničí, hledali, kde budou bydlet. Jako startovací byt si pořídili garsoniéru v Chrudimi. Ta byla ovšem v dezolátním stavu a zoufale volala po rekonstrukci. O výsledky své práce se Luboš rozhodl podělit s ostatními čtenáři Novinek.

Kuchyňský kout si manželé nechali vyrobit na míru. Foto: Archiv čtenáře
Mladí manželé rekonstruovali vybydlenou garsoniéru

„Vše jsme si svépomocí vybourali a od známého profesionála jsme si nechali udělat nové jádro. To jsme zvolili jako dřevostavbu, kvůli rychlosti a čisté výstavbě,“ píše Luboš.

Jádro vzniklo jako dřevostavba opláštěná sádrokartonem.

Foto: Archiv čtenáře

Poté, co bylo jádro hotové, pustili se do pokládky nové podlahy. Následovala výměna instalací a samozřejmě došlo také na koupi a kompletaci celé nové kuchyně.

V kuchyni je zkombinováno několik barev, nezapomnělo se ani na červenou.

Foto: Archiv čtenáře

Mladí manželé garsonku o velikosti 32 m2 nově vymalovali a pozornost věnovali také oknům, která nevyměňovali, pouze zrenovovali. Dostala nový nátěr, nová kování a těsnění.

Pak už mohli začít přemýšlet, jak vyřešit omezené množství prostoru, které jim byt nabízel. Bylo potřeba najít místo ke spaní i pro denní život.

Červená barva se vine napříč celým interiérem bytu.

Foto: Archiv čtenáře

Učarovala jim myšlenka sklopné postele, která by byla součástí obývací stěny. Postel nápaditě ukryli za televizi. Tento prostor bývá totiž v mnoha domácnostech jaksi „hluchý“ a nevyužitý. Plochou obrazovku přitom stačilo umístit o trochu dopředu na posuvný panel, za nějž se postel snadno vešla. Navečer panel s televizí odsunou do strany a postel sklopí.

Po odsunutí panelu s televizí se sklopí postel.

Foto: Archiv čtenáře

Sklopná postel je ukryta za televizí.

Foto: Archiv čtenáře

Kvalitní a dostatečně velká postel byla přitom jednou z podmínek, které si manželé kvůli bolavým zádům před rekonstrukcí bytu stanovili. S tímto řešením jsou - jak píše Luboš - velmi spokojení, protože kromě pohodlného spaní získali i spoustu úložných prostor navíc.

Nová podoba WC. Dvířka od stoupaček zdobí květinový motiv.

Foto: Archiv čtenáře

Umyvadlo je posazeno na koupelnové skříňce, nad ním je příjemně velké zrcadlo.

Foto: Archiv čtenáře

„V bytě se krásně bydlí, máme výhled na řeku. Kvůli blížící se rodině se sice budeme muset poohlédnout po větším bytě, ale myslím si, že toto řešení je ideální pro mladé zaneprázdněné lidi nebo důchodce, kteří nechtějí udržovat velké byty nebo domy. Proto by se jim tento nápad mohl líbit,“ uzavírá čtenář Luboš.

Foto: David Ryneš, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků