Hlavní obsah
Konec průvanu pode dveřmi. Foto: www.ceskykutil.cz, Novinky

Konec průvanu pode dveřmi

Jaro už skoro sice klepe na dveře, ale zimy pořád ještě kousek zbývá. Možná je to ten správný čas pro to zbavit se meluzíny pode dveřmi. Průvan, to není jenom zima, ale utíkající teplo, a to jsou vyhozené korunky. Průvan s sebou také pode dveřmi do bytu vnáší prach a nečistoty, které malým dětem nebo alergikům mohou pořádně ztrpčovat život.

Konec průvanu pode dveřmi. Foto: www.ceskykutil.cz, Novinky
Konec průvanu pode dveřmi

Většinou je to tak, že je mezera pode dveřmi zbytečně veliká nebo netěsní či chybí práh. Snadným a rychlým řešením problému se zimou a průvanem tak může být použití těsnícího kartáčku tesamoll.

Dveřní kartáček

Je připevněn pomocí lepící pásky, která je na liště s kartáčkem nanesena. Pro montáž tak postačí sloupnout ochranou folii. Firma tesa tape, která má kartáčky v nabídce, je specialistou na lepící a oboustranné pásky, o kvalitu přilepení se tedy není třeba bát. Český kutil kartáčky od této firmy vyzkoušel, v redakci s nimi máme zkušenost, někteří i několikaletou, proto je můžeme s klidným srdcem doporučit

foto:www.ceskykutil.cz

Transparentní lišta

Lišty se vyrábějí v několika barvách jako je hnědá bílá a černá a v průhledné transparentní. Ta nás zaujala protože je vhodná pro jakoukoliv barvu dveří, podklad přes ni totiž prosvítá.

foto: www.ceskykutil.cz

Výsuvný kartáček

Mezi novější produkty patří zajímavý typ lišty která kopíruje nerovnosti podlahy a zasouvá se do své pevné části jako do pouzdra. Je-li například za dveřmi koberec nebo nerovnost podlahy příliš vysoká, část s kartáčkem se při otevření dveří zasune a po dovření zase dosedne k podlaze. Kartáček dokáže vyplnit mezery až do 15mm.

.: kartáček/foto: tesa tape

A co k práci potřebujeme?

  • tužku
  • metr
  • kleště
  • pilku na kov k zakrácení lišty.
1. Dveře nebo plochu kam budeme kartáček lepit nejprve očistíme a zbavíme prachu a nečistot.

2. Naměříme si přesnou délku kartáčku a lištu zakrátíme. Díky pevnému hliníkovému profilu který drží štětiny kartáčku si nevystačíme pouze z nůžkami. Použít musíme kleště nebo pilku na kov.

3. Sloupneme ochranou folii.

4. Kartáček položíme na zem těsně za zavřené dveře. Pevně jej postupně přitiskneme na plochu dveří. Lišta s kartáčkem je praktická a s průvanem zatočí během pár minut. Více informací na www.ceskykutil.cz

Tip

Není-li však možné díky profilu dveří kartáče kvalitně přilepit po celé délce dveří, pomůžeme si malými šroubky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků