Největším problémem domácností je tvrdost vody. Tu způsobuje vápník a hořčík, který je v menší míře žádoucí. Ve větším množství se ale začne usazovat a vytvářet tvrdé nánosy v podobě vodního kamene. Vzniká zejména v místech kontaktu s teplou vodou: tedy v otopných systémech ústředního topení. A tam opravdu škodí. Mimo jiné tím, že kvůli němu ve spotřebiči dochází k energetickým ztrátám.

Stojánková baterie na filtrovanou vodu. Filtrační systém je umístěn pod dřezem ve skříňce, zachycuje hrubé nečistoty, snižuje přítomnost chlóru, odstraňuje zákal. Potřebné soli a minerály jsou však v upravené vodě zachovány.

Stojánková baterie na filtrovanou vodu. Filtrační systém je umístěn pod dřezem ve skříňce, zachycuje hrubé nečistoty, snižuje přítomnost chlóru, odstraňuje zákal. Potřebné soli a minerály jsou však v upravené vodě zachovány.

FOTO: Sapho

V každé běžné baterii je umístěn perlátor, který dodává do vody vzduch, tvaruje proud vody, reguluje průtok a vodu i filtruje. Perlátor s otočným kloubem, cena 288 Kč.

V každé běžné baterii je umístěn perlátor, který dodává do vody vzduch, tvaruje proud vody, reguluje průtok a vodu i filtruje. Perlátor s otočným kloubem, cena 288 Kč.

FOTO: Hornbach (2x)

Pryč s vodním kamenem

Vytváří se v rychlovarné konvici, v pračce, myčce, tvoří se kolem baterií, ucpává sprchovou hlavici. Domácím přístrojům zkracuje životnost, zvyšuje výdaje za energie. Jak s ním zatočit?

V ústní dutině kámen odstraní dentální hygienistka. V domácnosti pomůže jen účinný systém na úpravu vody.

Změkčovač vody WAT CMS Duplex pro zpracování pitné vody. Umí redukovat množství železa a tvrdost vody. Pro správný výběr zařízení je dobré nejdříve provést rozbor vody.

Změkčovač vody WAT CMS Duplex pro zpracování pitné vody. Umí redukovat množství železa a tvrdost vody. Pro správný výběr zařízení je dobré nejdříve provést rozbor vody.

FOTO: Profivoda

Vzhledem k tomu, že až 80 % spotřebitelů je zásobováno vodou se zvýšeným obsahem minerálních látek, je dobré neváhat a jednat. Doporučujeme zvolit prověřenou technologii na měkčení tvrdé vody: ať už funguje na principu chemie, či fyziky.

Správně upravená voda snižuje ve firmách a velkých provozech náklady na vodu o statisíce. Důležitou součástí je měření její kvality.

Správně upravená voda snižuje ve firmách a velkých provozech náklady na vodu o statisíce. Důležitou součástí je měření její kvality.

Velmi účinná je nanotechnologie (systém Anticalc Plus): je bez použití chemie (složení vody se nemění), zabrání tvorbě a usazování nového vodního kamene a stávající tvrdé krusty postupně vyčistí. Starší rozvody se nemusejí měnit, což rodinám ušetří mnoho peněz.

Pomocí nanotechnologie, bez použití chemie, lze zastavit tvorbu vodního kamene na otopných tělesech, rozvodech, ale i uvnitř - ve výměníku kotle ústředního topení.

Pomocí nanotechnologie, bez použití chemie, lze zastavit tvorbu vodního kamene na otopných tělesech, rozvodech, ale i uvnitř - ve výměníku kotle ústředního topení.

FOTO: Anticalc

Proces si můžete představit jako rozpouštění vloček sněhu na kapky vody, které již nemají schopnost se vázat, vrstvit. Výhodou je absolutní bezúdržbovost, nulové náklady na provoz a zachování stávající kvality vody.

Systém se snadno umístí za vodoměr nebo čerpadlo a ošetřuje veškeré rozvody, odbočky, koncová zařízení včetně pračky, myčky, kotlů, WC a odpadů.

Domácí vodárna slouží k čerpání znečištěné, např. mýdlové vody. Cena 6999 Kč.

Domácí vodárna slouží k čerpání znečištěné, např. mýdlové vody. Cena 6999 Kč.