Předtím ale musíme získat kvalifikované informace na základě analýzy a rozboru vody odbornou firmou.

Laboratorní rozbor určí všechny látky obsažené ve vodě v přesném množství. Podle konkrétních výsledků pak zvolíme optimální postup.

Quick and Clean (od 1800 Kč) odvápňovací sprchový filtr, který nás osvobodí od náročného drhnutí a čištění sprchových zástěn, armatur a obkladu po sprchování. Pracuje bez použití chemických látek a celý princip je postaven na stisku jediného tlačítka.

Quick and Clean (od 1800 Kč) odvápňovací sprchový filtr, který nás osvobodí od náročného drhnutí a čištění sprchových zástěn, armatur a obkladu po sprchování. Pracuje bez použití chemických látek a celý princip je postaven na stisku jediného tlačítka.

Vodní filtry na pitnou vodu

Domácí filtrace pitné vody je ideální řešení. Filtry na vodu jsou skladné, můžeme je ukrýt pod kuchyňskou linkou nebo ve větším zásuvném modulu naší kuchyně.

K dostání jsou i designové, a přesto výkonné filtry, které můžeme přiznat, aniž by nám udělaly ostudu. Na výběr je spousta produktů.

Nejkvalitnější filtrační systém reverzní osmózy FRO7M s mineralizátorem (5899 Kč) z vody odstraní chlór, těžké kovy, železo, mangan, dusičnany, dusitany, sírany, amonné ionty, viry,

Nejkvalitnější filtrační systém reverzní osmózy FRO7M s mineralizátorem (5899 Kč) z vody odstraní chlór, těžké kovy, železo, mangan, dusičnany, dusitany, sírany, amonné ionty, viry, bakterie, azbest, herbicidy, pesticidy a také zbaví vodu nepříjemného zápachu a chuti. Příznivý poměr důležitých minerálů, jako jsou vápník a hořčík, je zachován!

FOTO: WATEX (2x)

Změkčovače tvrdé vody

Zabraňují poškození spotřebičů vzniklé tvrdou vodou neboli vodním kamenem, který způsobuje porouchání pračky, myčky nebo bojleru a dalších domácích spotřebičů a rozvodů vody.

Reverzní osmóza EuroClean Solid (od 22 385 Kč) je filtrační zařízení určené k odstranění nežádoucích příměsí z vody, schopné vyrobit demineralizovanou vodu vhodnou pro technologické účely či např. kavárny, a to bez použití agresivních chemikálií.

Reverzní osmóza EuroClean Solid (od 22 385 Kč) je filtrační zařízení určené k odstranění nežádoucích příměsí z vody, schopné vyrobit demineralizovanou vodu vhodnou pro technologické účely či např. kavárny, a to bez použití agresivních chemikálií.

FOTO: EUROCLEAN (3x)

Změkčování tvrdé vody se dá provést několika způsoby, z nichž každý je vhodný pro jinou situaci.

Změkčovač vody AquaSoftener (od 17 545 Kč), vhodný pro rodinný domek, je plně automatické zařízení, které nás zbaví problémů s vápenatými usazeninami.

Změkčovač vody AquaSoftener (od 17 545 Kč), vhodný pro rodinný domek, je plně automatické zařízení, které nás zbaví problémů s vápenatými usazeninami.

Základním způsobem filtrace je použití filtračního změkčovače vody. Toto kompaktní zařízení je vhodné pro úpravu vody v domech a bytech a je nejméně finančně náročné. Do změkčovačů vody se používá tabletová 99% sůl.

Safe filtr (od 1900 Kč) je účinnou ochranou před životu nebezpečnými bakteriemi, jako je např. Legionella. Pracuje zcela bez využití chemikálií.

Safe filtr (od 1900 Kč) je účinnou ochranou před životu nebezpečnými bakteriemi, jako je např. Legionella. Pracuje zcela bez využití chemikálií. Filtr se instaluje přímo na hlavní vodovodní instalaci před kohoutek nebo sprchovou hlavici a je vhodný pro průtok vody až 800 l/hod.

Maximální efektivitu pro náročné představuje reverzní osmóza. Výhodou těchto komplexních systémů je dlouhodobá funkčnost bez nutnosti údržby a schopnost změkčit velké množství vody.

Navíc se zbavíme i takových problémů, jako je vysoká koncentrace železa a manganu ve zdrojové vodě. S výběrem vhodného změkčovače pomohou odborníci.

SafeTap (1250) Kč) je mikrofiltr složený z dutých vláken o velikosti 0,1. Montuje se na konec vodovodní baterie, místo perlátoru. Vysoce účinný proti bakteriím, také typu Legionella a Escherichia coli. Vhodný pro baterie s vnitřním jemným závitem AM24.

SafeTap (1250 Kč) je mikrofiltr složený z dutých vláken o velikosti 0,1. Montuje se na konec vodovodní baterie, místo perlátoru. Vysoce účinný proti bakteriím, také typu Legionella a Escherichia coli. Vhodný pro baterie s vnitřním jemným závitem AM24.

FOTO: UPRAVENÁ VODA.CZ

Protector Mini (od 1500 Kč) je filtr se zpětným proplachem, který efektivně chrání před vnikem mechanických nečistot do rozvodů pitné vody.

Protector Mini (od 1500 Kč) je filtr se zpětným proplachem, který efektivně chrání před vnikem mechanických nečistot do rozvodů pitné vody. Filtr se skládá z mosazné hlavice, transparentního plastového těla, nerezové filtrační vložky, dvojího připojovacího šroubení a vypouštěcího ventilu.

Filtr Dionela s připojením pod kuchyňskou linku pomocí trojcestného ventilu (od 1790 do 1970 Kč) není trvale pod tlakem, což významně přispívá k bezpečnosti jejího provozu.

Filtr Dionela s připojením pod kuchyňskou linku pomocí trojcestného ventilu (od 1790 do 1970 Kč) není trvale pod tlakem, což významně přispívá k bezpečnosti jejího provozu.

FOTO: AQUA-AUREA (2x)

UV lampy

Mohou být použity v domácnostech, např. proti roztočům a bakteriím ve vodě nebo jako filtr na koliformní bakterie. Také se používají v bazénech apod.

Lampy dokážou díky ultrafialovému záření likvidovat bakterie a viry.

Filtrační vložky různých typů odstraňují mechanické nečistoty, bakterie, chlór a jiné anorganické látky v místech s malou spotřebou (umístění před spotřebič nebo kohoutek pitné vody). Robustní konstrukce potrubního filtru umožňuje snadnou výměnu vložky.

Filtrační vložky různých typů odstraňují mechanické nečistoty, bakterie, chlór a jiné anorganické látky v místech s malou spotřebou (umístění před spotřebič nebo kohoutek pitné vody). Robustní konstrukce potrubního filtru umožňuje snadnou výměnu vložky.

Dezinfekce tohoto druhu je vhodná pro uplatnění v rodinných domech i ve větších objektech, jako jsou např. nemocnice, laboratoře, restaurace, a také v průmyslu.

Účinek lamp nemění fyzikální nebo chemické vlastnosti vody. Výhodou je jednoduchá instalace, minimální nároky na údržbu. Jejich provozní náklady jsou omezeny pouze na spotřebu elektrické energie. Tato metoda je účinná a získává na oblibě.

Dezinfekce vody ve studni

Praktikuje se chlornanem sodným nebo chlorační jednotkou. Používají se při odstranění bakterií ve vodě pomocí chlóru.

Sedimentační filtr

Je součástí filtrace vody a slouží k zachytávání sedimentu (pevných částic) z vody. Jde tedy o filtraci fyzických pevných částí, nikoli chemikálií. Tento systém filtrace může být použit jak pro studniční, tak i obecní vody.

Filtr Dionela FDN2 (4880 Kč), vítěz hodnocení časopisu d-Test, využívá technologii na odstraňování dusičnanů oceněnou zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů ve Švýcarsku a splňuje tak ta nejpřísnější kritéria pro kvalitu vody.

Filtr Dionela FDN2 (4880 Kč), vítěz hodnocení časopisu d-Test, využívá technologii na odstraňování dusičnanů oceněnou zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů ve Švýcarsku a splňuje tak ta nejpřísnější kritéria pro kvalitu vody.

Sediment, který se může ve vodě nacházet, je důležité odfiltrovat hlavně z pitné vody. Taková voda by mohla způsobit zdravotní potíže a poškodit i domácí spotřebiče. Tento filtr používáme hlavně při kladení důrazu na kvalitní pitnou vodu.

Filtry na odstranění železa a manganu

Většinou odstraňují vápník i hořčík - změkčují vodu. Při odstranění železa, manganu anebo tvrdé vody (vápníku a hořčíku) dochází k nárůstu poměru sodíku v pitné vodě.

AL30P odstraňovač železa a manganu (14 989 Kč) je granulované filtrační medium vhodné pro odstraňování vysokých hodnot železa a manganu, zároveň snižuje případné zvýšené hodnoty sirovodíku obsažené ve vodě bez použití chemie.

AL30P odstraňovač železa a manganu (14 989 Kč) je granulované filtrační medium vhodné pro odstraňování vysokých hodnot železa a manganu, zároveň snižuje případné zvýšené hodnoty sirovodíku obsažené ve vodě bez použití chemie.

Odželezňovací filtry jsou určeny pro nepřetržitý provoz, kdy po dobu regenerace, obvykle v noci, lze odebírat pouze vodu neupravenou. Jsou vyrobeny převážně z plastů a řídicí ventilová jednotka je také z plastu a mosazi.

Automatické změkčovače kabinetní AZK jsou určeny ke změkčování pitné, energetické nebo technologické vody, ve které není nadlimitně obsaženo železo a mangan. Při regeneraci, cca 80 minut, je zajištěna dodávka neupravené vody vnitřním obtokem změkčovače.

Automatické změkčovače kabinetní AZK jsou určeny ke změkčování pitné, energetické nebo technologické vody, ve které není nadlimitně obsaženo železo a mangan. Při regeneraci, cca 80 minut, je zajištěna dodávka neupravené vody vnitřním obtokem změkčovače.

FOTO: AQUA PRODUCT

Praní a regenerace probíhá plně nebo poloautomaticky podle předem nastaveného režimu, který je udán typem použité jednotky. Celý proces se opakuje v pravidelných cyklech.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: