Hlavní obsah
Château Miraval na francouzské Riviéře Foto: Profimedia.cz

Angelina Jolie a Brad Pitt koupili zámek na francouzské Riviéře

Brad Pitt a Angelina Jolieová si koupili ve Francii zámek, do něhož se hodlají nastěhovat i se svou rozrůstající se rodinou během tří měsíců. Rozlehlá rezidence má vlastní vinohrad, vodní příkop, jezero a les. Hollywoodský pár si prý prohlédl asi stovku nemovitostí, než se rozhodl pro Château Miraval na francouzské Riviéře.

Château Miraval na francouzské Riviéře Foto: Profimedia.cz
Angelina Jolie a Brad Pitt koupili zámek na francouzské Riviéře

"Je to místo nazvané Château Miraval, leží v malé vesničce Brignol v regionu Var, nedaleko od Aix en Provence," prozradil podle listu Daily Mail nejmenovaný zdroj. "Jsou oba nadšením bez sebe. Sídlo na Riviéře hledali déle než rok a tohle je rezidence jejich snů."

Jen příjezdová cesta k zámku je téměř pět kilometrů dlouhá. Na pozemku je jezero a plavecký bazén, fontány a louky s poníky. Obklopuje jej rozlehlý les vzrostlých stromů, takže nikdo nebude mít možnost je nebo jejich děti fotografovat.

Angelina Jolie a Brad Pitt foto: ČTK/AP

Zámek stojí na pozemku o rozloze 404 hektarů, z toho 30 hektarů tvoří vinice. Ty chrání okolní les stále zelených a bílých dubů a borovic aleppo a přímořských borovic. Podle zasvěceného zdroje prý už hvězdný pár nakoupil do nového domu starožitnosti za milióny dolarů a spolu s architekty z Berlína plánuje renovaci sídla.

Kaskádovité kamenné terasy byly nově osázeny 13 různými druhy olivovníků. Dům je obklopen dvacítkou fontán, akvadukty a skrytými tunely proudí voda do příkopu a napájí jezero.

Mezi slavnými sousedy

Pitt a Jolieová v uplynulém roce údajně létali nad Riviérou ve vrtulníku a doslova přistávali lidem na zahradách u domů, které se jim zalíbily. Majitelů se ptali, zda není jejich nemovitost na prodej.

"Tímhle způsobem také před několika týdny objevili tohle místo a vyhrkli na majitele, ať si řekne, kolik za něj chce, a ačkoliv je to vysoká suma, s radostí ji zaplatili, protože je to přesně to, co si vysnili," dodal zdroj. "Stěhovat se budou zhruba do tří měsíců a budou tam žít trvale."

Pitt a Jolieová budou mít poblíž slavné sousedy, jako jsou frontman irské skupiny U2 Bono Vox nebo jeho spoluhráč z kapely, kytarista David Evans, známý spíše pod pseudonymem The Edge.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků