Hlavní obsah
V České republice chybí zákon o sociálním bydlení. Foto: Archiv Sintras, Právo

Sdružení nájemníků kritizuje MMR za chybějící zákon

Statutární místopředseda Sdružení nájemníků ČR (SON) Milan Taraba na pondělní tiskové konferenci kritizoval Ministerstvo pro místní rozvoj za to, že stále otálí s přípravou zákona o sociálním bydlení.

V České republice chybí zákon o sociálním bydlení. Foto: Archiv Sintras, Právo
Sdružení nájemníků kritizuje MMR za chybějící zákon

Závazná definice sociálního bydlení, ale například i přiměřeného bytu v Česku zatím podle představitelů sdružení chybí.

Náměstek Ministerstva pro místní rozvoj pro legislativu a bytovou politiku Miroslav Kalous letos v únoru podle Taraby přislíbil, že Česko bude mít zákon o sociálním bydlení do dvou let. O několik měsíců později však Kalous na MMR dostal na starost evropské fondy.

"Poslední zpráva je, že zákon nebude a že se to bude řešit podzákonnými normami,“ řekl Taraba. Definice sociálního bydlení se dnes používá jen ve vztahu k dani z přidané hodnoty. Do této kategorie patří rodinné domy s plochou do 350 metrů čtverečních a byty do 120 metrů čtverečních. Na tyto stavby se vztahuje snížená sazba DPH, která od Nového roku kvůli vládním reformám vzrostla z pěti na devět procent. Většina novostaveb nyní do takto vymezeného sociálního bydlení spadá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků