Hlavní obsah
Architekti se při úpravě zaměřili na kuchyň, obývací pokoj a koupelnu. Foto: Kouba interier a časopis Bydlení mezi panely

Omezení nevadila. I tak má byt propojenou centrální zónu, k tomu vanu i sprchový kout

Nedostatek úložného prostoru bývá obvykle zaklínadlem každého bytu. V tomto případě to tak nebylo. Netypicky řešený pražský byt tímto nedostatkem netrpěl.

Architekti se při úpravě zaměřili na kuchyň, obývací pokoj a koupelnu. Foto: Kouba interier a časopis Bydlení mezi panely
Omezení nevadila. I tak má byt propojenou centrální zónu, k tomu vanu i sprchový kout

Byt se nachází v domě se skeletovou nosnou konstrukcí, což umožňuje větší variabilitu vnitřního uspořádání.

V klidové části – pokojích – však nebylo potřeba větších dispozičních změn. „Zaměřili jsme se tedy na kuchyň, obývací pokoj a koupelnu s WC. Záměrem bylo otevřít obytný prostor, propojit ho s kuchyní a zvětšit koupelnu,“ vysvětluje Alena Koubová z realizační firmy Kouba interier.

„Při návrhu nové dispozice bylo limitující instalační jádro a bohužel i stoupačky topení vedoucí skrz koupelnu,“ doplňuje architektka.

Nakonec zvítězila varianta s kuchyní do U, velkoryse propojenou s obytným prostorem. Koupelna je zvětšena, takže se do ní vešla vana, prostorný sprchový kout, dvojumyvadlo a pračka se sušičkou.

Zádveří bytu zůstalo vybaveno pouze nejnutnějším nábytkem, určeným k odkládání věcí.

Foto: Kouba interier a časopis Bydlení mezi panely

„Kuchyňská linka je do U, využili jsme prostoru pod oknem pro umístění dřezu a myčky. V kratší části je varné centrum, vysoké skříně jsou pak na stěně ke koupelně. Kuchyň je z vysokotlakých laminátů, stejně tak jako pracovní deska – ta je doplněna o masivní dřevěné hrany. Obklad mezi skříňkami tvoří bezpečnostní sklo,“ popisuje řešení kuchyně Martin Kouba, který vede ve firmě výrobu nábytku.

Dominantou obývacího pokoje je velký stůl, 100x200 cm, s pohodlnými šesti místy. Za ním je členitá knihovna, doplněná o uzavřený úložný prostor. V druhé části pokoje je pak sedací souprava a TV s minimalistickým nábytkem.

Hlavní úložný prostor bytu je ve vestavné skříni v chodbě, v ložnici a ve velké komoře. Zádveří bytu tedy zůstalo vybaveno pouze nejnutnějším nábytkem, určeným k odkládání.

Neutrální barevné řešení se žlutými detaily

„Byt je velmi světlý a prosluněný, chtěli jsme, aby tento dojem zůstal zachován. Barevné řešení je tedy spíše neutrální, doplněné o žluté detaily,“ poznamenává architektka.

Podlaha je v celém bytě vinylová v dekoru světlého dřeva. K ní se dobře hodí dveře z dubové dýhy, v chodbě kvůli vzhledu bezfalcové.

Dominantou obývacího pokoje je velký stůl s šesti pohodlnými židlemi.

Foto: Kouba interier a časopis Bydlení mezi panely

Koupelna je v zemitých tónech hnědé, velkoformátový obklad i dlažba.

„V koupelně jsme mysleli též na úložný prostor – za dvoukřídlým zrcadlem je zapuštěná koupelnová skříňka, u vany a sprchy pak odkládací niky,“ doplňuje architektka.

Zajímavé osvětlení dotváří obytný prostor

Hodně pozornosti věnovali architekti též knihovně. Ta je vyrobena z vysokotlakých laminátů v dekoru dubu, žluté a šedé. Jídelní stůl je z masivu s kovovým podnožím.

Majitel bytu vybral krásné židle a osvětlení, které celek vhodně doplňují. Dětský pokoj si majitelé zařizovali sami, na míru je vyrobena jen policová sestava s žebřinami.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků