Hlavní obsah
Materiálem použitým v kuchyni je bílá matná fólie. Foto: Vojta Herout, Czech Deco Team a časopis Bydlení mezi panely

Majitelé chtěli prakticky řešený domov, zaujme knihovna i pokoj pro dceru

Klienti, kteří měli k dispozici projekt nového bytu, se obrátili na bytovou designérku, aby jim pomohla vše zařídit podle jejich představ. Požadovali interiér útulný, zároveň praktický, „normální“, neokázalý, ale kvalitní. Použita byla dřevěná podlaha a celkové ladění je převážně v přírodních, jemných tónech.

Materiálem použitým v kuchyni je bílá matná fólie. Foto: Vojta Herout, Czech Deco Team a časopis Bydlení mezi panely
Majitelé chtěli prakticky řešený domov, zaujme knihovna i pokoj pro dceru

„Klienti se na mě obrátili už ve fázi přípravy výstavby bytu o velikosti cca 102 m2, kdy už měli k dispozici projekt bytu a bylo možné plánovat klientské změny. Právě včasná objednávka návrhu interiéru už ve fázi projektu byla velmi důležitá pro celkové sladění a zejména pro zachycení potřebných změn v instalacích,” poznamenává designérka Kateřina Pečeňová.

Prvotní zakázka se týkala výběru podlah a dveří do celého bytu a návrhu tří koupelen, jedné velké a dvou menších. Koupelny jsou ve stejném stylu, což je kombinace dekorativního, výrazného obkladu s neutrálním základem, v každé koupelně v jiném odstínu, od velmi světlé šedé v rodičovské koupelně, středně béžové ve velké koupelně až po tmavší šedou v koupelničce u vstupu. Nábytek navrhla architektka na míru.

„Poté, co jsme úspěšně absolvovali tuto první etapu, dřevěné podlahy a bílé dveře byly na místě a koupelny byly zrealizovány, se klienti rozhodli o pokračovaní naší spolupráce a objednali si kompletní návrhy obývacího pokoje s kuchyní, dětského pokoje pro dceru a předsíně.

Návrhy jsem zpracovávala postupně, ovšem ve stejném stylu a duchu, na jakém jsme se s klienty pro celý interiér shodli. Realizovalo se také na etapy. Celkem naše spolupráce trvala (s několika pauzami mezi realizací jednotlivých místností) asi 2 a půl roku (od prvního kontaktu do finálního fotografování),” přibližuje spolupráci s klienty designérka.

Velká šatní skříň v předsíni

V předsíni bylo stěžejní vyřešit velkou šatní skříň, jako hlavní úložný prostor na šatstvo pro celou rodinu. K ukládání je určena celá stěna, do které se vešel výklenek na malou předsíňovou stěnu na kabáty s botníkem jako sedátkem.

Skříň má na přání majitelů prosklené dveře, poloprůhledné sklo pouze naznačuje obsah skříně. Zrcadlo je naproti skříni a je jím obložen celý roh od podlahy až ke stropu, který má za úkol opět opticky zvětšit prostor.

Velmi promyšlená a nákladná je šatní skříň v předsíni, která má poloprůhledné skleněné dveře.

Foto: Vojta Herout, Czech Deco Team a časopis Bydlení mezi panely

Největším oříškem byl obývací pokoj, který se po malé úpravě dispozice v neprospěch kuchyně a obývacího pokoje (a ve prospěch druhého dětského pokoje) zmenšil a na šířku bylo k dispozici pouze asi 260 cm.

Z tohoto důvodu bylo vybráno poněkud netradiční řešení umístění stěny s knihovnou a televizí kolmo uprostřed dlouhého půdorysu obývacího pokoje.

Ze stejného důvodu byla snaha stejným nábytkem propojit obývací pokoj s obytnou částí předsíně, kde se nachází další knihovna-komoda ve stejném provedení jako nábytek v obývacím pokoji. Tím se prostor opticky zvětšil.

Pokoj pro tvořivou holčičku

Dětský pokoj byl navrhován pro šestiletou, velmi tvořivou holčičku, která potřebovala prostor jednak na oblečení, jednak na hračky a velký pracovní stůl. Rovněž chtěla postel s výsuvným lůžkem pro přespání kamarádek a úložným prostorem na lůžkoviny.

Ve výklenku, který byl v pokoji, byla umístěna šatní skříň se zrcadlovými dveřmi, které jednak pokojík opticky zvětšují, jednak samozřejmě slouží malé slečně při oblékání. Našlo se i místo na stojan na noty, jelikož dívka hraje na flétnu.

„Veškerý nábytek byl opět autorský, vyroben na míru podle mého návrhu. Velmi ráda používám ve svých návrzích tapety. Je tomu tak i v tomto případě. V obývacím pokoji jde o velmi jemnou geometrickou tapetu, která vynikne pouze při detailnějším pohledu, není tudíž příliš výrazná, aby rušila, ale zútulňuje prostor. Použití tapety v dětském pokoji je taky velmi důležité pro oživení prostoru,” poznamenává designérka.

Velmi důležitá byla souhra zadavatelů, designérky a v neposlední řadě výrobce nábytku a dalších dodavatelů, kteří kvalitou provedení a zejména velmi pedantně zpracovanými detaily přispěli k celkovému vyznění interiéru.

Slovo designérky

„Interiérovému designu se věnuji intenzivně již několik let. Mým cílem je profesionálně přispět ke zhmotnění představ klientů a vytvořit tak interiér, který je bude pokaždé vítat, kam se budou rádi vracet a nebude se jim chtít ven… Při mé práci je pro mě důležitý vztah s klientem, vzájemná komunikace, jelikož práce na návrhu - od jeho počátku až po realizaci - může trvat i několik měsíců,” uzavírá designérka.

Technické údaje

Nábytek na míru (obývací pokoj a předsíň)

Svítidla v OP a kuchyni – Lusito

Okenní dekorace – Styltex, s. r. o.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků