Hlavní obsah
 

Hitem dekorací letošního jara je plameňák a sytě růžová barva

Dekorace spojené se svátkem sv. Valentýna či Velikonocemi nabízí do soboty veletrh For Decor and Home na výstavišti v pražských Letňanech. Návštěvníci zde najdou inspiraci nejen pro byt, ale i zahradu. Na ploše 4200 metrů čtverečných je k vidění 65 expozic s dekoracemi a dárkovým zbožím.

 
Hitem dekorací letošního jara je plameňák a sytě růžová barva

„Hlavní trend, který letos představujeme, je jaro v pastelových barvách, kde vede barva růžová, starorůžová, odstíny smetanové, zelenkavé,“ řekla Novinkám Miroslava Kolouchová z Kolouch Import. Interiéry i exteriéry ovládnou podle jejích slov plameňáci. Dekorace s jejich podobou se v Česku teprve zabydlují. „Konzervativní Češi si na ně zatím pozvolna zvykají,” dodala.

Nezvyklost a pestrobarevnost vládne květinové výzdobě. „Tvoříme aranžmá z umělých květin, které by se v přírodě neměly šanci potkat, například kytici s jarním šeříkem a podzimní jiřinou,“ dodala Kolouchová.

Jde to i bez zahrady

Novinkou v Česku jsou tzv. minizahrádky, které se vejdou i na jídelní stůl. „Minizahrádkou vyřešíte nedostatek prostoru. A můžete si ji vytvořit podle vlastní fantazie,“ řekla Anna Hořáková, která minizahrádky do Česka dováží.

Minizahrádky si můžete dát jak do domu, tak na balkón či zahradu.

Foto: Novinky

„Tento produkt vyrábí rodina z Německa. Základ je buď z odlévané pryskyřice, nebo dřeva, popřípadě drátů. Záleží na fantazii výtvarníka,“ uvedla Hořáková.V minizahrádkách lze najít i víly nebo se tam objevují elfové.

Pro milovníky minimalismu veletrh představil umělecké nádoby naplněné přírodním způsobem upravenou vodou. Karafy mají obsah buď 1,3litru, nebo sedm litrů.

Diamantová voda je hitem letošního jara. Její konzumaceje podle výrobců prospěšná zdraví a navíc dobře vypadá jako bytový doplněk.

Foto: Novinky

„Záleží na tom, jaké minerály jsou v nádobě a co chceme pitím takto upravené vody dané vody docílit. Například pomůže k detoxikaci organismu,“ řekl zástupce firmy VitaJuwel Karel Havlovic a dodal: „Lidé si karafy kupují nejen kvůli zdraví, ale i jako bytový doplněk.“

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků