Hlavní obsah
V rámci rekonstrukce bytu byla vyrobena kuchyňská linka na míru. Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely (8x)

Děti vylétly z hnízda, nastal čas na rekonstrukci bytu

Manželský pár, obývající byt 3+1 v panelovém domě na jednom z pražských sídlišť, po odstěhování dětí zjistil, že jejich bydlení již neodpovídá současným trendům. Nastal tedy čas na změnu.

V rámci rekonstrukce bytu byla vyrobena kuchyňská linka na míru. Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely (8x)
Děti vylétly z hnízda, nastal čas na rekonstrukci bytu

Vybavení původní umakartové koupelny již dávno nepatřilo mezi nejmodernější, kuchyně již neodpovídala požadavkům na moderní vaření, podlahové krytiny byly již značně prošlapané, praskliny mezi obvodovými panely se zvětšovaly.

Elektroinstalace již delší dobu nebudila známky spolehlivosti. Všechny tyto aspekty vedly majitele bytu k zásadnímu rozhodnutí. A to pustit se do celkové rekonstrukce bytu.

Původní stav

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

Na základě referencí se obrátili na společnost Nabastav, která je specialistou na komplexní rekonstrukce bytů v panelových domech.

Nový stav

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

Po zaměření a vyjasnění požadavků na uspořádání a konečné vybavení byla vypracována projektová dokumentace, na jejímž základě byla vypracována kalkulace, po jejímž odsouhlasení nezbylo nic jiného, než se dát do díla.

Příčky z plynosilikátových tvárnic

Původní umakartové bytové jádro bylo kompletně demontováno, včetně souvisejících rozvodů a původního vybavení. Veškeré vnitřní ocelové zárubně byly vyřezány, aby mohly být nahrazeny modernějšími obložkovými.

V kuchyni, chodbě, koupelně a na toaletě byl instalován snížený sádrokartonový podhled se zápustnými LED svítidly.

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

Podle nového půdorysného schématu byly příčky vyzděny z plynosilikátových tvárnic.

V bytě došlo ke kompletní výměně všech vnitřních rozvodů elektroinstalace, včetně nové bytové rozvodnice. Současně byl proveden rozvod slaboproudých rozvodů pro napojení kabelové televize.

Podle nového půdorysného schématu byly příčky vyzděny z plynosilikátových tvárnic.

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

Sádrokartonový podhled s LED svítidly

„V prostoru kuchyně, chodby, koupelny a WC byl proveden snížený sádrokartonový podhled se zápustnými LED svítidly a prostor podhledu byl též využit pro vedení elektroinstalací, aby se eliminovalo sekání v betonových stěnách," popisuje průběh manažer zakázky Martin Klíma z realizační společnosti.

Došlo také k přípravě rozvodů pro montáž kuchyňské linky, včetně napojení vzduchotechniky, dřezu a myčky nádobí. Na nové elektro rozvody byla po dokončení vystavena revizní zpráva.

V místě prasklin vyztužující síťovina

„Veškeré povrchy stěn a stropů byly zbaveny původní malby. Po začištění drážek pro vedení elektroinstalace byly stěny a stropy opatřeny vyrovnávací stěrkou, do níž byla v místech styků panelů a v místě prasklin vložena vyztužující síťovina, která zabraňuje vzniku prasklin v povrchu, který byl následně opatřen štukovou stěrkou a malbou," popisuje Klíma.

Obklady v koupelně a na WC majitelé zvolili ze série Equador 2 v hnědo-krémové kombinaci formátu 40 x 25 cm s listelou Relax. Podlaha v koupelně a na toaletě je ze stejné série v béžovém odstínu a formátu 33,3 x 33,3 cm.

Obklady v koupelně a na toaletě vybrali majitelé ze série Equador 2 v hnědo-krémové kombinaci, velmi zajímavá je listela Relax.

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

„Podlaha v ostatních částech bytu byla zbavena původních zbytků lepidla, byly vybroušeny veškeré nerovnosti a celý povrch byl opatřen nivelační stěrkou, jejíž povrch je již dostatečně rovný a hladký pro pokládku jakéhokoliv typu podlahové krytiny," shrnuje Klíma.

Finální krytinu majitelé bytu vybrali z vinylových dílců Amtico First v dekoru světlého dřeva. Lepená podlaha je opatřena obvodovými soklovými lištami s vlepeným páskem ze stejného materiálu, jako je podlaha. Dveře byly použity tradiční otevíravé s obložkovými zárubněmi od firmy Gerbrich s povrchem z CPL laminátu v bílé barvě.

Ve sprchovém koutě je osazena sprchová baterie se sprchovým setem a sedátkem.

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

V rámci rekonstrukce bytu byla vyrobena kuchyňská linka na míru včetně vestavných spotřebičů a úložného prostoru. Její rohová dispozice účelněji využívá pracovní prostor a tak s plným vybavením odpovídá současným potřebám majitelů, kteří jsou s celkovým výsledkem nadmíru spokojeni.

Sprchová vanička z litého betonu

V koupelně byla osazena sprchová vanička z litého mramoru se sprchovými dveřmi a boční pevnou stěnou se skleněnou výplní, vedle níž je umístěna pračka.

Ve sprchovém koutě je osazena sprchová baterie se sprchovým setem a sedátkem. Umyvadlo majitelé zvolili nábytkové se skříňkou a stojánkovou baterií. Pro možné temperování či sušení ručníků je naproti umyvadlu osazen elektrický otopný žebřík s termostatem.

Přístup do instalační šachty, která je umístěna za zadní stěnou toalety, je jištěn podobkladovými dvířky, která v zavřeném stavu splývají s okolním obkladem.

Foto: Nabastav a časopis Bydlení mezi panely

Na toaletě bylo použito závěsné WC s podomítkovým modulem, nad nímž je přístup do instalační šachty, která je umístěna za zadní stěnou WC.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Přístup je zajištěn podobkladovými dvířky, která v zavřeném stavu splývají s okolním obkladem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků