Hlavní obsah
Chatička na kolečkách v přírodě neruší a není k ní třeba stavební povolení. Foto: Profimedia.cz

Chatička na kolečkách zajistí pestrou i pohodlnou dovolenou

O parných víkendech se nikomu příliš nechce zůstávat ve městě, a tak každý pátek tisíce "lufťáků" nastartují auto a uhánějí na venkov na svou chatu či chalupu. Co ale dělat, pokud jste na pozemek s chatičkou ještě nenašetřili, a romantickému nocování ve stanu se zase vzpouzí vaše opotřebované tělo? Řešení pro ty, kdo mají toulavé boty, ale do kapsy hlouběji (nikoliv však hluboko), nabízí architekt Jay Shafer.

Chatička na kolečkách v přírodě neruší a není k ní třeba stavební povolení. Foto: Profimedia.cz
Chatička na kolečkách zajistí pestrou i pohodlnou dovolenou

Shafer se totiž specializuje na chatky a domky menších rozměrů, maximálně do 10 metrů čtverečných. Ty si však ve vybavení nezadají s běžnými chatami či dokonce chalupami. Jedním z jeho děl je i chatička Lusby.

Dřevěný domeček si ve vybavenosti s běžnými chatami nezadá a má oproti nim navíc jednu nespornou výhodu - je mobilní, a tak jej lze postavit v podstatě kdekoliv, kde to není vyloženě zakázáno. Stavební povolení totiž netřeba.

Design dřevěné chatičky navíc působí v přírodě přirozeně, mnohem lépe než například karavan. No a pokud vás rozčílí soused, ráno prostě zapřáhnete minidomek za auto a převezete jej někam jinam.

Lusby má výměru 117 stop čtverečných (tj. cca 10,8 metrů čtverečných), na délku měří asi 6 metrů, široký je něco přes dva a do výšky má asi čtyři metry. Svým obyvatelům nabízí veškeré vybavení a komfort jako běžná chata.

Domek nabízí samostatné patro, kde může být například úložiště věcí, či druhá ložnice.

Foto: Profimedia.cz

Kuchyně je součástí hlavního pokoje, který má klenuté stropy a působí mnohem prostorněji, než ve skutečnosti je. Koupelna je vybavená sprchovým koutem, toaletou i umyvadlem. Malý ohřívač vody umožňuje dát si až 5minutovou horkou sprchu. V ložnici se velmi pohodlně vyspí jeden větší člověk nebo dva průměrně velcí lidé. Další možnost spaní nabízí sice pouze metr vysoké, zato dostatečně široké patro. V hlavní místnosti nechybí rozkládací stůl a židle pro čtyři osoby nebo dvě skříně na oblečení.

Plastové stěny umožňují chytře manipulovat s prostorem.

Foto: Profimedia.cz

Obrovskou výhodou Shaferova domečku je možnost užívat jej i v zimě, a to nejen díky krbovým kamnům. Dům je dokonale izolován polystyrenem a vyhříván trubkami z nerezové oceli tak, aby obstál i v drsném prostředí severu USA a Kanady. Díky tomu se v něm dá vydržet, i když venku řádí mráz o teplotě - 37 stupňů Celsia.

Chatička na kolečkách vyjde v přepočtu na jeden milión korun. Kutilové ji však mohou získat ve formě polotovaru a smontovat si ji sami. V takovém případě za ni dají méně než půlku, tj. asi 420 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků