Dárek pro maminku

Krabička, v níž může být uschován i maličký dáreček, je vystlaná igelitem, v němž je mokrá aranžovací hmota. V rohu krabičky prořízneme dírku, do níž vložíme stonek růže a zapíchneme do aranžovací hmoty Florex, zabalíme a převážeme červenou stužkou.

Ozdoba na stůl

V porcelánové nádobě je namočená aranžovací hmota pro řezané květiny, ve které jsou jako podklad zapíchaná květenství kaliny. Zdobí je ještě dva kvítky snědku. Symbol srdce zde nepřehlédnutelně zastupuje list anturie.

Ozdoba na stůl

FOTO: Petr Horník, Právo

Růže v poháru

V malé skleněné číši je nasypaný zelený prášek OASIS, zalitý vodou a v něm naaranžovaná bílá růže. Dozdobeno stužkou a krouceným dracounem.

Růže v poháru

FOTO: Petr Horník, Právo

Koule s orchidejí

Jednoduchou dekoraci tvoří skleněná fialová koule, v níž je voda a položený kvítek orchideje Phallaenopsis. Celek dotváří fialové drátěné srdíčko.

Koule s orchidejí

FOTO: Petr Horník, Právo

Srdce z lásky

Ve skleněné váze jsou vysypané červené gelové kuličky - nabobtnalé ve vodě. Vlhkost si rostliny samy odebírají - není nutno často doplňovat vodu. Na gelovém základu je položen květ orchideje Phallaenopsis. Srdce, zdobící celou kompozici, je vytvořené z ozdobného floristického drátku, na kterém jsou navlečeny červené kamínky.

Srdce z lásky

FOTO: Petr Horník, Právo

Vyrobeno ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR.