Prodejem by nejen město získalo desítky miliónů korun, ale zbavilo by se povinnosti investovat stamilióny do rekonstrukce pod přísným dohledem památkářů. „O ceně nechci mluvit, zatím je jeden zájemce. Česká firma s nizozemským kapitálem. Předběžný odhad ceny nemovitosti je 130 miliónů korun, ale chceme vypsat výběrové řízení,“ řekl Právu primátor Pardubic Jaroslav Deml (ODS).
Rada města nechce jít s návrhem na prodej pasáže do posledního letošního zastupitelstva, poněkud citlivý krok odkládá na leden. „Očekáváme bouřlivou diskusi. Ale nemyslím, že by se spor týkal toho, zda prodat nebo ne, ale kdy a za jakých podmínek. To je třeba doladit, předjednat v politických klubech,“ dodal Alexandr Krejčíř (ODS), náměstek primátora.
„Předběžně se počítá s tím, že by materiál o podmínkách případného prodeje pasáže šel do zastupitelstva 22. ledna příštího roku,“ odhadl Michal Zitko, vedoucí kanceláře pardubického primátora.
„V prosinci bychom mohli vyzvat zastupitele, aby nám alespoň odsouhlasili záměr prodeje. Nebyli bychom rádi, kdyby nám pasáž spadla, je třeba jednat, problém aktuálně vyřešit,“ dodal primátor Deml.
„Aby rekonstrukce pasáže měla smysl, aby bylo možno požadovat odpovídající nájemné jak v obchodech, tak v luxusních bytech nad ní, je třeba podle předběžných propočtů pro developery investovat nejméně čtvrt miliardy korun,“ řekl Právu analytik David Rautenkranz.