Hlavní obsah

Zastřelování na rychlostní rekord podle 9ff

Tuningová firma 9ff hodlá ještě tento rok překonat rychlostní rekord a pokořit i Bugatti Veyron. Ale nechme rekordy stranou a podívejme se, co připravili pro solventní zákazníky, kteří touží po opravdu rychlém kabrioletu.

Zastřelování na rychlostní rekord podle 9ff

Základ není nic jiného než klasické Porsche 911 Turbo Cabrio. Už v sériové verzi dokáže téměř utrhnout cestujícím hlavy od těla, pokud přesáhnou rychlost 300 km/h (i když se značka dušuje, že ve 200 km/h je uvnitř turbulence jako v šedesátce). Takže co udělá auto, které je pořádně naladěné? Pokud to toužíte poznat, jděte k 9ff.

Ti vám zaručí, že dostanete pořádnou porci čísla 910. Výkon se totiž po úpravě sání, výfuku, vstřikování, ECU a především zvětšení objemu válců na necelé čtyři litry a díky novým turbodmychadlům zvednul na 910 koní (679 kW). Točivý moment má téže číslo, pouze s jednotkami N.m.

Další práce firmy 9ff
Porsche Carrera GT
Porsche Cayman

To se pak není co divit maximální rychlosti, která se u tohoto ultimativního kabrioletu zastaví na 392 km/h a stovka s pevným startem je za posádkou během 3,2 sekund.

Samozřejmě, že vůz pro extrémně vysoké rychlosti musel mít upravenou aerodynamiku, takže jsou zde nové nárazníky, zadní křídlo, difuzor...

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků